Ballina Sport Futboll Zyrtare: Keita prezantohet si lojtar i Liverpoolit

Zyrtare: Keita prezantohet si lojtar i Liverpoolit

282
0
SHPËRNDAJE

Liverpool ka njoftuar edhe zyrtarisht blerjen e Naby Keita nga RB Leipzig.

23-vjeçari në javën e fundit ka qëndruar në qytetin e Liverpoolit dhe do jetë pjesë e Reds në ndeshjet para-sezonale.

Lojtari ka marrë numrin tetë në fanellë, që më herët ishte bartur nga legjenda e klubit Steven Gerrard.

“Do doja të arritjet e sezonit të fundit, edhe më mirë”.

“E kam zgjedhur Liverpoolin sepse është një skuadër që e kam shikuar shpesh dhe kam folur shumë rreth saj me Sadio (Mane). Ai më tregoi rreth skuadrës dhe klubit”.

“Kam folur edhe me trajnerin, i cili me tregoi për projektin dhe lëvizjet që do bëhen këtu”, ka shtuar Mane,

Ylli i Guinesë besohet se i ka kushtuar Liverpoolit rreth 60 milionë euro.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments