Jetë

Zgjidhni shpejt një ëngjëll, lexo atë që të pret në vitin 2019

Jepini vetes disa minuta! Gjeni një vend të qetë në shtëpi ose në punë dhe hidhni një sy në këtë foto. Zgjidhni engjëllin tuaj mbrojtës dhe lexoni mesazhin tuaj qiellor. A jeni gati për të mësuar më shumë për veten tuaj?

Imazhi numër 1/ Ju bëni rolin e nënës dhe vazhdimisht shqetësoni për njerëzit rreth jush. Por duhet të mësoni të kërkoni ndihmë. Mos dëgjoni vetëdijen kur merrni një dhuratë, sepse ajo bllokon energjinë tuaj. Gjeni se si të pranoni ndihmë. Pranimi do t’ju ndihmojë të dëgjoni zërat engjëllorë, të shihni bukurinë në natyrë, të shijoni momentet e ngrohta dhe përqafimet e njerëzve. Thjesht, mëso të thuash “Faleminderit” për çdo dhuratë.

Imazhi numër 2/ Shpesh ndjeheni të çekuilibruar për shkak të stresit dhe përgjegjësive që keni çdo ditë. Engjëlli juaj dëshiron të provojë paqen dhe të zgjidhë mosmarrëveshjet që keni me miqtë, të dashurit dhe kolegët tuaj. Duhet të mbani mend se ka raste kur bilanci juaj natyror është thyer për shkak të problemeve.

Sfidat lindin kur ndodhin ndryshime të rëndësishme dhe rezultati përfundimtar është i panjohur. Ju duhet të mendoni pozitivisht në këto momente. Mundohuni të relaksoheni dhe besoni se së shpejti do të rifitoni bilancin tuaj pozitiv në jetë. Jini të durueshëm dhe lini engjëllin tuaj kujdestar të kujdeset për pjesën tjetër.

Imazhi numër 3/ Nëse e keni zgjedhur këtë engjëll mbrojtës, kjo do të thotë që ju jeni duke u përpjekur për të kuruar disa dhimbje të vjetra emocionale. Gjëja e parë që do të vije në mend është problemi që po përpiqesh të zgjidhësh. Pra, kur të heqësh qafe zemërimin, fajin dhe plagët e tjera emocionale, do të zgjosh fuqinë tënde të brendshme dhe do të tërheqësh gjithçka që dëshiron. Gjatë rimëkëmbjes tënde, mos harroni se e meritoni dashurinë dhe zemrën e lumtur.

Imazhi numër 4/ Ju keni zgjidhur me sukses problemet e së kaluarës dhe i keni dhënë fund mësimeve tuaja karmike. Ju mund të keni hasur kohët e fundit disa sfida ose një përvojë të fortë me dikë që ju shkaktoi dhimbje të madhe. Megjithëse ka disa mësime, me të cilat përballemi gjatë gjithë jetës sonë, që nuk do të duhet t’i përsërisim. Rregulloni përvojat pozitive dhe negative të jetës. Gjithçka do të kalojë, kështu që qëndroni të fokusuar, me këmbë në tokë dhe të qëndrueshëm.

Imazhi numër 5/ Ritmi i shpejtë i jetës suaj të përditshme nuk ju lejon të merrni kohë për vete dhe të argëtoheni. Kur ishte hera e fundit që bëtë diçka që të ndiheshit mirë? Përgatitni një vakt të veçantë dhe shijoni çdo kafshatë! Shikoni fëmijët dhe kafshët që luajnë dhe bashkohuni me ta. Përqafoni të dashurit tuaj.

Merrni kohën tuaj për një shëtitje. Nëse ndiheni fajtor për t’u argëtuar, merrni frymë dhe mbani mend se duhet të gëzoni jetën. Nëse nuk lejojmë kënaqësi, mund të harrojmë se si ndihemi. Ndizni shqisat tuaja dhe lidhuni me thelbin tuaj të jetës. Gëzimi dhe kënaqësia janë përbërësit bazë për një jetë të lumtur.

Imazhi numër 6/ Zgjojeni fëmijën brenda dhe mbani mend gjërat e bukura dhe të thjeshta në jetë. Engjëjt konfirmojnë se jeni në rrugën e drejtë. Përqendrohuni në ëndrrat tuaja dhe respektojeni fëmijën brenda vetes, duke bërë atë që ju sjell lumturi në jetë. Edhe nëse hasni disa pengesa, dëgjoni zemrën. Mos e humbni shpresën.

Imazhi numër 7/ Ndonjëherë, duke u përpjekur për të arritur një qëllim, në mënyrë të pandërgjegjshme ne angazhohemi në rutinë. Gënjejmë veten duke menduar se kur të marrim atë që duam, do të kemi lirinë dhe fuqinë për të realizuar të gjitha dëshirat tona. Është koha të bëni gjërat që ju dëshironi.

Mendoni se çfarë mund t’ju bëjë të lumtur për të filluar ditën. Çfarë është ajo që mbush trupin tuaj me eksitim dhe ju bën të buzëqeshni në shpirtin tuaj? Gjeni një mënyrë për të realizuar jetën tuaj me gjërat që zgjojnë pasionin tuaj.

Imazhi numër 8/ Po kaloni një transformim të thellë. Ju keni arritur të zgjidhni problemet e së kaluarës dhe tani natyra juaj e vërtetë del në dritë. Vazhdoni udhëtimin tuaj shpirtëror dhe jini ashtu siç jeni. Keni diçka për t’i ofruar botës. Dashuria është e këndshme sepse mund të krijojë ndryshime.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads