Astrologji, Jetë

Zbuloni Inteligjencën Tuaj Bazuar Në Shenjën Tuaj Të Horoskopit

Çdo shenjë e zodiakut është super e zgjuar dhe spikat për një karakteristikë tipike. Gjeni se cila është e juaja.

Të gjitha shenjat e horoskopit janë inteligjente, të qarta dhe secila prej tyre ka një cilësi që e dallon nga të tjerët duke nxjerrë në pah karakteristikat pozitive të secilës shenjë.
Por nëse i referohemi inteligjencës perceptuese dhe analitike, ka shenja që dallojnë më shumë se të tjerat dhe nëse ata janë të vetëdijshëm për aftësitë e tyre mund të arrijnë qëllime të mëdha.

E njëjta gjë vlen edhe për inteligjencën emocionale dhe relacionale mbi disa shenja që i bën ato veçanërisht të ndjeshëm ndaj të tjerëve.

Dashi – Ju keni një inteligjencë dinamike, ju pëlqen të zgjidhni problemet. Nuk i keni frikë sfidat dhe madje edhe luftrat për ju janë për t’u përballuar dhe fituar, sepse ambicia juaj është e tillë, të fitoni me forcë dhe rezistencë. Ju jeni një person entuziast dhe me plot iniciativë.

Demi – Inteligjenca këmbëngulëse e Demit e shoqëron atë kudo. Të ngadalshëm në arsyetim, ndjekin intuitën, edhe kjo është gjithashtu një formë e inteligjencës. Ju jeni i zgjuar dhe mendoni, por pak e kuptojnë aftësinë tuaj për të pritur, thjesht për shkak se ngadalësia është një vlerë për disa njohës.

Binjakët – Shenja e dominuar nga Merkuri ka aftësi logjike dhe komunikative. Ju keni një inteligjencë të shpejtë, jeni të zgjuar dhe keni aftësinë për të bërë një arsyetim delikat. Fuqia juaj është gjallëria juaj, është e vështirë të gjesh dikë që mund t’ju ndjekë pas. Dhe kur e gjeni atë mund të jetë një nxitje e madhe për ju.

Gaforrja – Ju jeni shumë të ndjeshëm ndaj mjedisit dhe keni ndjeshmëri të madhe. Këtu është inteligjenca juaj: ju mund t’i vlerësoni gjërat saktësisht me antenat tuaja. Një tjetër pikë e fortë e mendjes suaj është kujtesa e fortë.

Luani – Ju keni një inteligjencë të ndjeshme, mund ta kuptoni thelbin dhe keni një kapacitet të madh për qartësi. Cilësia juaj më e madhe, megjithatë, është besimi i pamasë që keni në vetvete, mund të dyshoni te të gjithë, por jo në aftësitë tuaja dhe talentin tuaj.

Virgjëresha – Ju keni një inteligjencë praktike, edhe sepse jeni maniakë të zodiakut! Gjithçka duhet të bëhet deri në përsosmëri dhe arsyetoni që kjo të ndodhë. Por ju nuk jeni vetëm duke menduar, por edhe duke vepruar, plus ju keni një elokuencë të madhe. Dhe sepse nëse ju pëlqen diçka, ju shkoni në çdo aspekt, është mirë t`ju dëgjojnë për atë që dini, sepse jeni një ekspert i vërtetë.

Peshorja – Aftësia juaj është diplomacia dhe keni një inteligjencë të fortë në menaxhimin e marrëdhënieve. Ju e dini se si të shkoni mirë me të gjithë, por mbi të gjitha mund të pajtoheni me pozitat më ekstreme. Harmonia autentike dhe inteligjenca juaj pasqyron këtë aftësi akute për të gjetur pikën e ekuilibrit.

Akrepi – Cilësitë e tij janë logjika, vullneti dhe rezistenca. Akrepi është instiktiv dhe në instinktin primitiv ekziston një formë e inteligjencës, e kuptuar si një aftësi për mbijetesë. Kjo do të thotë që Akrepi shpesh gjen zgjidhje të drejta me intuitën e tij. Edhe pse ka një kufi, fakti i përbuzjes për gjithçka që nuk e kupton, kjo shenjë ka ambicie dhe rezistencë të jashtëzakonshme.

Shigjetari – Ju keni një inteligjencë të ndritshme dhe të gjallë. Nuk ju pëlqen të rrini në një vend, por mund të bëni mirë llogaritë e juaja. Ju dini se si të maskoni qëllimet dhe dëshirat tuaja për të arritur ato që dëshironi. Mendja juaj nuk mund të jetë e thellë, nuk e kaloni kohën duke menduar për gjërat, por jeni të zgjuar në mendime, të gatshëm dhe të shkëlqyeshëm.

Bricjapi – Ju jeni bërë për të studiuar, për të punuar shumë. Ju nuk jeni i lodhur nga të mësuarit dhe inteligjenca juaj është meditative. Mendoni shumë, por jeni gjithashtu një person që llogarit, peshon, mat. Ju jeni ambicioz dhe të aftë për të ndërtuar një karrierë solide. Bricjapi është një shenjë e fortifikuar, e pajisur me vullnet të madh dhe i aftë të rrëzojë pengesat derisa të mos ketë më gjurmë. Ju gjithashtu keni një kujtesë të mirë.

Ujori – Shenja e Ujorit ndonjëherë është nën sundimin e Saturnit dhe ndonjëherë në atë të Uranit. Saturni është planeti i logjikës dhe i aftësisë së përqendrimit, ndërsa Urani është planeti që e bën këtë shenjë anti-konformiste dhe rebele. Ujori ka një intuitë të jashtëzakonshme, por është gjithashtu idealiste. Ai ka një krijimtari të madhe. Këto dy elementë e bëjnë shumë inteligjentë, sepse kur del jashtë skemave jo vetëm që e di se si të vihet re, por tejkalon të gjitha të tjerat: me pak fjalë, është i paarritshëm.

Peshqit – Planeti i Peshqve është Neptuni, një zot superior dhe i thellë. Edhe ajo e Peshqve është një inteligjencë më instiktive dhe racionale, sepse ata janë shumë të ndjeshme. Forca juaj, si një peshk, është të jesh magnetike dhe e thellë. Ju keni një aureolë pothuajse magjike dhe kështu një inteligjencë të nënndërgjegjëshme dhe të veçantë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads