Ballina Ballina Ymeri thotë se Vetëvendosje e pengoi të ishte racional

Ymeri thotë se Vetëvendosje e pengoi të ishte racional

286
0
SHPËRNDAJE

Një ndër themeluesit e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri tash është në prag të krijimit të një subjekti të ri politik.

Veseli ai foli për orientimin dhe rrugën që do të ndjekin.

“Politikës së Kosovës i duhet tokëzimi, pra të zbresë në tokë dhe racionaliteti”, ka thënë Ymeri në Rubikon të KTV’së.

“Duke qenë pjesë e një subjekti politikë mbase ndonjëherë i kam dhënë më shumë peshë idealizmit se sa nacionaliteti. Ajo që duhet të bëjmë tash është që për shoqërinë e Kosovës të bëjmë një program e cila i ngërthen të dyja”, shtoi tutje ai.

Dardan Sejdiu bëri të ditur se kanë filluar të flasin për pozitat drejtuese.

“Një mësim që e kam prej realitetit në industri është se struktura duhet të përcillet me strategji. Kësaj deklarate duhet të ja ofrojmë një strategji dhe një strukturë. Ka shumë rëndësi se kush do të jetë në pozita të caktuara dhe çfarë backgroundi ka”, theksoi ai.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments