Futboll, Sport

Ylli i Liverpoolit në shitje për 17 milionë euro

Liverpooli e ka nxjerrë në shitje sulmuesin anglez, Daniel Sturridge, dhe nuk do të kërkojë më shumë se 17 milionë euro për të, raporton Telegraph.

Sevilla dhe Fenerbahce janë të interesuara për 28-vjeçarin, i cili do të largohet nga Liverpooli këtë verë pasi nuk është më në planet e Jurgen Klopp.

Sturridge e kaloi pjesën e dytë të sezonit të kaluar si lojtari i huazuar te West Bromi, me bëri vetëm gjashtë paraqitje për këtë klub si pasojë e lëndimeve.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads