Home Futboll Xhaka thyen një rekord të madh pas golit të shënuar ndaj Manchester...

Xhaka thyen një rekord të madh pas golit të shënuar ndaj Manchester United

73
0
SHARE

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka thyer një rekord personal pas golit të shënuar në ndeshjen ndaj Manchester United.

Arsenal ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultatin 2-0, falë golave të Granit Xhakës dhe Pierre Aubameyang.

Granit Xhaka ka shënuar katër gola në një sezon të vetëm për herë të parë në karrierën e tij.

Xhaka ka shënuar ndaj Crsytal Palace, Newcastle, Fulham dhe ndaj Manchester United në këtë stinor.

Mesfushori shqiptar është duke kaluar në një nga sezonet më të mira në karrierën e tij si lojtar profesionist.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of