Home Lajme Botë Vuçiq reagon ndaj deklarateve të presidentes së Kroacisë se “kroatët dhe shqiptarët...

Vuçiq reagon ndaj deklarateve të presidentes së Kroacisë se “kroatët dhe shqiptarët janë vëllezër”

295
0
SHARE

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç komentoi mbi deklaratat e presidentes kroat, Kolinda Grabar Kitaroviç.

I pyetur nga një gazetare se si e komentoni deklaratën e Presidentes se Kroacisë Grabar Ktarović se kroatët dhe shqiptarët jaë vëllezër në armë, Vuçiq tha se ajo flet nga inati për zhvillimin e vendit tonë dhe se se ata e nuk duan përparimin tonë.

“Urime për deklaratën. Ne nuk kemi nevojë për vëllezër, por për miq. Le të jemi vëllezër, do të shohim se po përparojmë ekonomikisht, “tha Vuçiç.

Ai, në një deklaratë për gazetarët, pas pranimit të lojtarëve të rinj të shahut, tha se, sa i përket armëve, disa duhet të jetojnë në të kaluarën.

“Sa shqiptarë kanë humbur jetën për Kroacinë nuk me intereson mua as  Serbisë. Nëse dikush mendon se duhet të kem frikë të veçantë për këtë, nuk më frikëson aspak. Ne bëjmë punën tonë”, tha Vuçiç.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments