Ballina Ballina Vuçiq: Çështja e Kosovës duhet të zgjidhet tash

Vuçiq: Çështja e Kosovës duhet të zgjidhet tash

267
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar me shefin diplomacisë franceze, Jean Yves Le Drian. Vuçiq i ka thënë Drianit se është e domosdoshme ruajtja e paqes dhe e stabilitetit dhe i ka treguar atij për bisedimet që po zhvillohen në Bruksel me Kosovën.

Aleksandar Vuçiqi, siç përcjell “N1”, ka thënë se konflikti i ngrirë nuk është zgjidhje e mirë për Kosovën porse kjo çështje duhet të zgjidhet tash.

“Mendoj se nuk duhet ta lëmë konflikt të ngrirë, por duhet ta zgjidhim tash”, ka thënë Vuçiqi, duke u ankuar se Kosova nuk po i kryen detyrimet lidhur me formimin e Asociacionit të Komunave Serbe.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments