Ballina Ballina Vrasja në Prekaz, arrestohet i dyshuari pas tetë viteve

Vrasja në Prekaz, arrestohet i dyshuari pas tetë viteve

255
0
SHPËRNDAJE

​Policia e Kosovës njofton se një person është arrestuar për vrasjen e kryer më 3 gusht 2010 në Prekaz të Skenderajt

“Lidhur me rastin me 03.05.2018 në ANP-Adem Jashari, nga Austria është ekstraduar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, nën dyshimin se në bashkëpunim ka kryer veprën e cekur”, thuhet në raportin e Policisë.

Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, në konsultim me prokurorin i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Personi i arrestuar akuzohet për vrasje dhe shtytje në vrasje.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments