Home Ballina VIDEO/ Joshua mposhtet për herë të parë në karrierë, Ruiz kampion bote...

VIDEO/ Joshua mposhtet për herë të parë në karrierë, Ruiz kampion bote në tri kategori

633
0
SHARE

ashmë kemi kampionin e ri të boksit në kategorinë e rëndë.

Meksikani Andy Ruiz ka fituar trofeun e më të mirit në tri kategori, WBO, IBF dhe WBO, shkruan GazetaBlic.

Ruiz befasoi botën e boksit mbrëmë në arenën “Madison Square Garden” të New Yorkut, për ta nokautuar kampionin e deritanishëm, Anthony Joshua.

Britanezi është njoftuar me humbjen e parë në karrierë, derisa kundërshtari i tij ka hyrë në histori, pasi bëhet meksikani i parë që bëhet kampion në kategorinë e rëndë.

Më poshtë mund t’i ndiqni pamjet nga meçi, aty ku Ruiz në raundin e shtatë nokautun Joshuan, për ta mbyllur ndeshjen si fitues.

Kujtojmë se para nokautit, Joshua u rrëzua tri herë, ndërsa e katërta ishte fatale, me çka rezultoi me dorëzim.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of