Ballina Ballina Valdrin Istrefi do të ndeshet për 1 milion dollarë

Valdrin Istrefi do të ndeshet për 1 milion dollarë

349
0
SHPËRNDAJE

Luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me “Pro Fighters League” në SHBA për të marr pjesë në turneun e madh ku fituesi fiton 1 milion dollar. Ky aktivitet fillon nga 6 qershori kurse finalja e madhe është më 31 dhjetor.

Sipas Istrefit bëhet fjalë për një koncept Lige që duhet mbledhur sa më shumë pikë për të ardhur në ndeshjen finale.

Në peshën e rëndë ku edhe është parapa luftëtari me prejardhje nga Struga për kundërshtar të mundeshim ka emra të cilët ndeshen me sukses në UFC e Bellator si: Caio Alencar (11-2), Francimar Barroso (19-7), Josh Copeland (16-4), Daniel Gallemore (7-4), Denis Goltsov (20-5), Jake Heun (11-6), Valdrin Istrefi (12-1), Shaën Jordan (19-8), Mike Kyle (23-15-1), Jack May (9-3), Jared Rosholt (15-4) e Nick Rossborough (26-20-1).

Sipas kësaj liste, vërehet se Valdrin Istrefi është i vetmi evropian si dhe më i riu në moshë që ka marrë kontratë me “Pro Fighters League”. Istrefi ekskluzivisht për agjencinë për sporte luftarake zbuloi këtë marrëveshje të madhe ku ndër tjerash tha se, është shumë i gëzuar që iu dha mundësia që të garoj në një event kaq të madh dhe ka 1 milion arsye për të fituar këtë detyrë të madhe, duke shtuar se përgatitjet do t’i filloj së shpejti.

“Nuk e kam definuar ende se ku do i zhvilloj përgatitjet por ka mundësi të madhe që të njëjtat ti zhvilloj në AKA në Kaliforni, Drysdale Jiu Jitsu në Lav Vegas ose JacksonWink në Albuquerque në New Mexico”.

“Po ashtu, dua të cek se mbështetja nuk do mungoj aspak nga stafi im, si dhe familja, që njëherësh edhe i falënderojë shumë që më përkrahin dhe shpresoj se do i realizoj ëndrrat e mia dhe në fund do gëzohemi të gjithë së bashku”, përfundoi deklaratën e tij Valdrin Istrefi.

Ndryshe, Valdrin Istrefi me sport ka filluar të merret qysh në moshën 16 vjeç, së pari me Kick-boks, kurse më pas edhe me mundje, për të përfunduar në sportin e MMA-së. /Insporti

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments