Ballina, Kosovë, Lajme

Ushtria amerikane nderon Ramushin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur sot nga Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowa-s, Gjenerali Tymothy Orr, në bazën e ushtrisë amerikane, njësiti  i helikopterëve luftarakë “Black Hawk”.

Me këtë rast, Kryeministri Haradinaj, nga Gjenerali Orr dhe zyrtarët tjerë të ushtrisë amerikane, është njohur për së afërmi me këtë bazë unike si dhe me helikopterët luftarakë “Black Hawk”.

“Është nder i posaçëm të jesh në mesin e ushtrisë mike të popullit të Kosovës, ushtrisë amerikane.
 Gjenerali Tymothy Orr dhe Garda Nacionale, sot në Iowa më rezervuan një pritje madhështore në bazën ushtarake të njësitit të helikopterëve luftarakë “Black Hawk”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj është duke qëndruar  këto ditë në SHBA, pasi ishte pjesmarrës në “Lutjet e Mëngjesit”, në Washington.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads