Astrologji, Jetë

Tundimet që 12 shenjat e horoskopit nuk mund t’u rezistojnë

Siç thotë Oscar Wilde, “Mënyra e vetme për t’i rezistuar tundimit është t’i jepeni atij”.

Ka, në të vërtetë, disa lajka që askush nuk mund t’i rezistojë dhe sidomos atyre që i japin shije të tjera shijes tonë. Sipas shenjën tonë të zodiakut, është e mundur të zbulojmë se cilat janë tundimet përpara të cilave ne luftojmë për të ruajtur pozicionet tona. Horoskopi dhe yjet na lejojnë të zbulojmë diçka më shumë për sjelljen tonë dhe për njerëzit që na rrethojnë.

Dashi

Tundimi i vërtetë që nuk mund t’i rezistosh është të luftosh me çdo person që nuk pajtohet me mendimet e tua. Është më e fortë se ju: ju nuk mund të pretendoni se të gjitha të shkojnë mirë dhe menjëherë shfaqni zhgënjimin tuaj, duke shkaktuar diatribe reale. Ose janë me ju ose kundër jush, nuk mund t’i duroni ato që nuk mund të vendosin. Megjithatë, ndonjëherë duhet të përpiqeni të kuptoni se një qëndrim diplomatik do të ishte shumë më i dobishëm, veçanërisht për karrierën tuaj.

Demi

Ju jeni një person shumë i fortë dhe këmbëngulës. Nëse keni një qëllim për të arritur, nuk ka asgjë që mund t’ju shkëpusë që ta bëni atë. Megjithatë, ka disa gjëra që edhe ju nuk mundet t’u rezistoni. Tundimet më të mëdha janë të lidhura me ushqimin: ju nuk mund të thoni jo për çokollatën ose ëmbëlsirën tuaj të preferuar ose picën, ose ndonjë pjatë tjetër që ngre oreksin dhe grykësinë tuaj. Mëkatet e fytit janë ato që kryeni më shpesh, veçanërisht nëse jeni duke ndjekur një dietë për humbje peshe.

Binjakët

Ju absolutisht nuk ju pëlqen t’i rezistoni tundimit dhe ju pëlqen ideja që dikush mund t’ju qortojë, si në fëmijërinë tuaj. Ndër tundimet më të mëdha, në krye të listës janë sigurisht “blerjet e pandërgjegjshme”. Edhe nëse nuk keni nevojë për ndonjë gjë, ju mund të vidhni dyqanet e të gjithë aksesorëve ose rrobave në modë. Kur blini online nuk e kuptoni se sa shpenzoni madje edhe për gjëra që pas dy javësh mund t’i hidhni.

Gaforrja

Kur një tundim ju sulmon, një pjesë e juaja është gjithmonë e gatshme të nxisë ndjenja të reja të fajit te ju. Gjithmonë përpiquni të rezistoni, por ka situata ku nuk mund absolutisht të thoni jo, veçanërisht kur ju kërkohet të adoptoni kafshët që janë braktisur. Shtëpia juaj mund të mburret me më shumë shembuj të arkës së Noes sepse nuk mund t’i jepni vetes një kufi. Mos harroni se ka shumë kafshë që preferojnë të jetojnë jashtë dhe jo në banesën tuaj (megjithëse mirëpritëse).

Luani

Mjafton të kalosh disa minuta në shoqërinë tuaj për të kuptuar tundimin që nuk mund t’i rezistoni. Dhe bëhet fjalë pikërisht për fjalën “unë” në çdo kontekst dhe rrethanë në të cilën jeni. Është spontane që ju të flisni për përvojën tuaj, gjendjen shpirtërore, ndjenjat tuaja dhe pasurinë tuaj. Duke treguar shumë cilësitë tuaja mund të ketë edhe efekte të kundërta, pasi dikujt nuk i intereson të dijë përvojat tuaja.

Virgjëresha

Kur ju e gjeni veten në mesin e shumë njerëzve ose një mbledhje familjare, është shumë e vështirë për ju që të hiqni dorë nga tundimi juaj i preferuar, d.m.th., të kritikoni këdo që ka fatkeqësinë e kalimit nën radarin vigjilentë të shikimit tuaj. Përveç veshjeve që nuk përshtaten me rrethana të caktuara, ju kritikoni tatuazhet, make-up e tepërt në fytyrat e kaq shumë vajzave dhe madje mund të kritikoni klimën e qytetit në të cilin jetoni. Nëse dikush ju kritikon, mund të ndiheni shumë keq.

Peshorja

Ju jeni një person shumë i kujdesshëm për estetikë dhe shije të mirë. Ju jeni të lumtur që gjatë viteve janë shpikur shumë makina për depilim ose për reduktimin e celulitit ose zvogëlimit të celulitit. Ajo që ju nuk mund t’i rezistoni janë në fakt prekjet e vogla estetike të cilat ju zakonisht përdorni. Ju nuk mund të dilni nga shtëpia pa make-up apo parfum. Ndër miqtë tuaj më të mirë, mund të jetë një estetit shumë i zoti.

Akrepi

Për ju në seks nuk ka tabu dhe, kur dikush ju mashtron me keqdashje të madhe, ju nuk mund të ikni dhe të thoni jo. Tundimi sipas shqip, rritet kur ju ofrohen vende apo pozicione që ju nuk keni provuar ende dhe stimuloni kuriozitetin tuaj. Sidoqoftë, në shumicën e rasteve, mbani vetëm një lidhje mendore dhe psikologjike me ta. Mos i refuzoni ato vetëm për ta bërë partnerin pak xheloz për ty dhe marrëdhënien tuaj.

Shigjetari

Cili është tundimi për të cilin një person i pangopur si ju nuk mund të heqë dorë? Ndoshta është për të shfletuar në telefon ose në pc të partnerit ose ndonjë shoku. Lënia e telefonit vetëm, në praninë tuaj, mund të jetë një rrezik real për njerëzit që ju rrethojnë. I dini të gjitha truket për të hyrë në chat sa më shpejt. Megjithatë, nuk është e thënë se ajo që ju gjeni është diçka e bukur apo e dobishme për jetën tuaj. Duhet të mësoni të bëni një dallim të mirë.

Bricjapi

Ju jeni një person që mund t’u rezistoni me këmbëngulje të madhe tundimeve të jetës, por nganjëherë edhe hiqni dorë dhe dorëzoheni në diçka para së cilës ju humbni kontrollin. Kur është fjala për paratë, ju ndiheni veçanërisht të brishtë dhe shpesh merrni pjesë në tundimin për të kontrolluar çmimin e dhuratave tuaja në internet ose në etiketat që janë fshehur qëllimisht. Ju pëlqen ideja e njohjes së vlerës së saktë të gjithçkaje dhe të gjithëve. Për fat të mirë, njerëzit me të cilët shoqëroheni nuk kanë çmim.

Ujori

Tundimet për ju janë si lojëra ose baste për të eksperimentuar në momentin dhe vendin e duhur, pa shumë hezitim apo sentimentalizëm ekstrem. Një nga ata që ju tundon më shumë është gjithmonë që të revoluciononi zakonet tuaja, të ndryshoni qytetin dhe mënyrën e jetesës. E vetmja ide që të nxit. Ka njerëz që po luftojnë për të marrë vendime të këtij lloji, por ju e konsideroni një mundësi shumë atraktive dhe mund të ndodhë që ta bëni disa herë gjatë jetës suaj.

Peshqit

Që nga fëmijëria juaj, tundimi që nuk mund të rezistoni kurrë ishte ai i ankesës dhe i veprimit në çdo situatë apo kontekst që gjendeni. Edhe sikur të duhej të jetonit në një përrallë, do të gjesh diçka që nuk të kënaq plotësisht dhe që kërkon një pjesë më të kapriçuar të karakterit tënd. Nuk është një qëndrim që ju mund të kontrolloni dhe shpesh në këtë mënyrë ju bën shumë simpatik në sytë e njerëzve që ju njohin pak dhe dëshirojnë t’ju prishin.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads