Ballina, Kosovë, Lajme

Tre emra të mundshëm për drejtor të Policisë

Rashit Qalaj, Reshat Maliqi dhe Kristë Gjokaj janë pretendent për ta zëvendësuar Shpend Maxhunin

Ende pa u hapur konkursi për drejtor të ri të Policisë, kanë nisur të qarkullojnë emra pretendentësh për ta pasuar Shpend Maxhunin, që la këtë detyrë për tu bërë kryespiun, raporton T7.

Gjasat janë të mëdha që në krye të institucionit kryesorë të sigurisë në vend të vihet Rashit Qalaj, nënkoloneli që drejton njërin prej pesë departamenteve të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, atë të Operacioneve.

Qalaj është përfolur si njeri i afërt më PDK-në pasi më parë disa herë ishte parë duke drekuar bashkë njërin prej ish-anëtarëve të SHIK-ut, dhe tash deputetin e PDK-së, Elmi Reçica.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads