Ballina, Futboll, Sport

‘TOPI I ARTË’ – KËSHTU VOTUAN GAZETARËT NGA E GJITHË BOTA

Luka Modric mbrëmë është shpallur futbollisti më i mirë në botë, në ceremoninë e ‘Ballon d’Or’ të organizuar nga France Football.

Futbollisti kroat, që brenda vitit e fitoi Ligën e Kampionëve dhe medaljen e argjendtë në Kupën e Botës, ka thyer hegjemoninë Messi-Ronaldo duke u bërë lojtari i parë përveç dyshes që e fiton këtë çmim pas 10 vitesh, transmeton Insporti.

Modric paraprakisht ishte shpallur edhe lojtari më i mirë i Evropës, si dhe futbollisti i vitit në ‘FIFA The Best Awards’.

Gazetarët që kanë përfaqësuar shtetet e tyre, kanë hedhur top 5-shen e tyre në këto votime, ku nga Kosova votoi gazetari Bajram Shala, derisa nga Shqipëria Besnik Dizdari.

Më poshtë keni votimet për fituesin e ‘Topit të Artë’ nga gazetari i secilit shtet.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads