Ballina Receta Gatimi Ëmbëlsira Tiramisu nё gotё

Tiramisu nё gotё

548
0
SHPËRNDAJE

Përbërësit:

125 ml kafe,
500 gr djathë krem,
sheqer pluhur,
4 lugё çokollatë,
16 biskota,
pak çokollatë e grire.

Hapat

Kafeja zihet dhe ftohet, krem djathi pёrzihet mirё me sheqer pluhurin qё tё fitohet njё krem i butё.

Biskotat zhyten pak nё kafe dhe ndahen nga katёr nёpёr gota, nё çdo gotё vihet sasi e barabartё kremi dhe lihet nё frigorifer tё qёndrojё disa orё pёr tu shtrёnguar kremi.

Para se tё shёrbehet dekorohet me çokollatё tё grirё nerende.

Ju bёftё mirё!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments