Ballina, Lajme

Thaçi e Vuçiq ndërrojnë disa fjalë para Samitit të Sofjes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është parë bashkë me Presidentin i Komisionit Evropian, Donald Tusk, me Komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn dhe Presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Para fillimit ta Samitit të Sofjes ku janë mbledhur liderë të 28 shteteve anëtare të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, Thaci e Vuciq shihen të kenë pasur një bisedë të përbashkët me presidentin e BE’së, Donald Tusk, dhe komisionerit për Zgjerim, Jahannes Hahjn

Gjatë ditës, presidenti Thaçi, i cili udhëheq me delegacionin kosovar ka takuar presidentin Tusk, komisionerin Hahn, derisa dje ka zhvilluar një takim të përbashkët me presidentin serb dhe përfaqësuesen e politikës së Jashtme Mogherini.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads