Ballina, Lajme, Shqipëri

“Tërbohet” moti në Shqipëri, temperaturat shkojnë në -13 gradë

Në fund të kësaj jave janë parashikuar ulje drastike temperaturash, teksa mëngjesin e sotëm shumë qytete janë zgjuar të zbardhur nga bora.

Sinoptikanët parashikojnë rënie të ndjeshme të temperaturave të cilat do të arrijnë mbrëmjen e sotme në -13 gradë celsius.

Në Tiranë temperaturat pritet të zbresin këtë javë deri në -9 gradë celsius, ndërkohë që do të ketë dhe reshje të dobëta shiu.

Parashikimi i Motit sipas MeteoAlb
Sonte gjate nates priten reshje te dobeta shiu e debore. Qe nga dita e neserme dhe ne vijim priten renie e ndjeshme e temperaturave deri ne -13 grade ceicius.

kjo situate vjen si pasoje e ardhjes se masave ajrore polare duke perfshire te gjithe rajonin madje duku u afruar deri ne veri te Afrikes.

Temperturat e uleta pritet te qendrojne per 6 -7 dite me pas pritet rikthim i vlerave te tyre normale.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads