Rrini gjatë në WatsApp? Ja si mund të përfitoni edhe para

Ka shumë mënyra te thjeshta për të fituar para nga WhatsApp posaçërisht për ata që janë shumë të prirur për të përdorur WhatsApp dhe  për ata që përdorin aplikacionin  pa marrë ndonjë përfitim. Tani ju mund të përdorni WhatsApp për të fituar para ose indirekt kompania do t’ju japë para si shpërblim . Ka miliona faqe  në internet të përmbytura...

Përse duhet të bëni seks çdo mëngjes

Shumicën e netëve, pas një dite të gjatë në punë, krejt çfarë dëshironi është të shkoni në shtrat dhe të flini. Por në mëngjes, atëherë kur rrezet e diellit futen nga dritarja, një rund seksi ju duket si ideja më e mirë. Nëse ju pëlqen seksi i mëngjesit, nuk jeni të vetmit. Në vitin 2015, kompania e lodrave të seksit ‘Lovehoney’ kishte...

Si t’i bëni gjokset t’ju duken shumë më të mëdha? (Video)

Një pjesë e madhe e vajzave duan të kenë gjokse të mëdha, por kjo dëshirë nuk mund të realizohet pa ndërhyrjen kirurgjike. Megjithatë, si do të ndiheshit nëse ju tregojmë se ekziston një metodë e lehtë dhe e thjesht, si dhe shumë e lirë për t’i bërë gjokset të duken shumë më të mëdha sesa që i keni në të...

Kujdes: Nëse ju vjen ky mesazh në Gmail, assesi mos e hapni!

Një skemë e re phishing, që ka në shënjestër përdoruesit e Gmail, ka mashtruar shumë njerëz, përfshirë ekspertë të teknologjisë për të dhënë kredencialet e tyre të Google. Hakerët përdorin kredencialet e marra nga përdoruesit e Gmail, për të hyrë në llogarinë e tyre, pasi i dërgojnë një mesazh ku pastaj përgjojnë përdoruesit, pa u vënë re nga ta. Sulmi nuk...

KE: Gabimi i sigurisë në Facebook ka goditur miliona evropianë

Gabimi i fundit i sigurisë për të cilin raportoi rrjeti social Fejsbuk goditi rreth pesë milionë evropianë, njoftoi eurokomisionerja e Drejtësisë, Vera Jurova. Fejsbuk-u të premten bëri të ditur se janë hakuar pothuajse 50 milionë profile të këtij rrjeti social dhe se sulmuesit i kanë përdorur dobësitë e opsionit “Shih si” (View As) për të fituar kontroll ndaj profileve të...

KE: Gabimi i sigurisë në Facebook ka goditur pesë milionë evropianë

Gabimi i fundit i sigurisë për të cilin raportoi rrjeti social Fejsbuk goditi rreth pesë milionë evropianë, njoftoi eurokomisionerja e Drejtësisë, Vera Jurova. Fejsbuk-u të premten bëri të ditur se janë hakuar pothuajse 50 milionë profile të këtij rrjeti social dhe se sulmuesit i kanë përdorur dobësitë e opsionit “Shih si” (View As) për të fituar kontroll ndaj profileve të...

Çelësin e makinës vendoseni në letër alumini

Mund t’ju tingëllojë si diçka paranojake, por tashmë kjo teori është pohuar edhe nga një ekspert i sigurisë kibernetike dhe ish-agjent i FBI-së. Mbështjellja e çelësit të makinës me letër alumini kur nuk e përdorni mund të parandalojë vjedhjen e makinës suaj. Si ndodh kjo? Eksperti Holly Hubert tregon se letra e aluminit bllokon valët e pajisjeve të tjera...

Facebook-u i bashkoi nënë e bir pas 27 vjetësh

Për Facebook-un është folur shumë, për të mirat e tij, rreziqet, përparësitë, për themeluesin e Facebook-ut, Mark, etj. Në fakt, Facebook ka bërë të mundur që një histori trishtuese të përfundojë në lot gëzimi. Një nënë nga Mbretëria e Bashkuar e ka gjetur djalin e saj të zhdukur qe 27 vjet, zhdukjen e të cilit e kishte lajmëruar në organet kompetente. Asaj...

Superkompjuteri i ri i SHBA/ 1 sekond llogaritje sa 6.3 miliardë vjet për një njeri

Superkompjuteri më i shpejtë në botë është amerikan. Rekordi i ri është vendosur nga SHBA pas 5 vitesh që mbahej nga Kina, kundërshtari më i fortë në teknologjinë informatike. Kjo është arritur falë Summit, kompjuteri që në një sekondë është në gjendje të kryejë llogari matematikore, që një kompjuteri tjetër do t’i duheshin 30 vjet, ndërsa një njeriu plot 6.3...

VIDEO/truket që çdo përdorues iPhone duhet të dijë.

Producenti Matt Stuart shpjegon 10 këshilla dhe truket që çdo përdorues iPhone duhet të dijë. Në vijim është një transkript i videos. Unë kam qenë duke përdorur iPhone që kur doli, një nga problemet më të mëdha me të, nuk ka asnjë udhëzim manual. Apple nuk ofron një manual për iPhone, ashtu si do të merrni me një televizor ose një...