Home Receta Gatimi Tavë për drekë

Tavë për drekë

205
0
SHARE

Përbërësit

brokoli të ngrirë (mundë të jetë dhe i freskët)

përshutë

qepë

kërpudha

magdanoz

lugë gjalpë

3 vezë

4 lugë gjelle ajkë apo krem për gjella

50 gr djath

Piper te zi

Krip

Hapat

Në një enë më të thellë thjemë vezët, shtojmë kremin, shtojmë përshuten e prerë imët, kërpudhat e coptuara pashtu magdanozin, qepën e grirë shumë imët, si dhe djathin e grirë në rende, kryp dhe piper të zi sipas shijes, në fundë shtojëm brokolin e ngrirë.

Masen e përziejmë mirë.

Tiganin e lyejmë me gjalpë, pastaj shtojmë masen e përgaditur.

Masen e përgaditur e fusim në furrë dhe e pjekim për 30 minuta në temperaturë 200 gradë.

Taves sipër mundë t’i shtojmë djathë të grirë në rende, kështu ajo mer pamjen e dëshiruar.

Ju bëftë mirë

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of