Ballina Receta Gatimi Gjella Tasqebap

Tasqebap

838
0
SHPËRNDAJE

Përbërësit:

500 gr mish viçi
2 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë çaji miell
2 qepë (të grira imët)
1 thelpi hudhër
4 karotë (të prerë kubikë)
2 patate
3 domate (të prerë kubikë)
100 ml ujë
pak kripë
2 gjethe dafine
pak majdanoz.

Përgatitja:

Ne një tigan me vaj ulliri skuqni mishin e viçit. Shtoni miellin, qepën, hurdhrën, karotën, patatet dhe domatet. I trazoni mirë dhe ndërkohë i shtoni ujin.

Shtoni kripë dhe gjethet e dafinës. I lini të ziejnë për 20 minuta.

Në fund e shërbeni të ngrohtë në një pjatë dhe sipër i shtoni pak majdanoz. Tasqebapi është gati!

Ju befte mir!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments