“Nxehet lufta” mes Dua Lipës dhe Rita Orës, ja çfarë ka ndodhur

Kujtojmë se deri më sot Rira Ora ka qenë imazhi i firmës së njohur “Adidas”, madje u bënë vite që këngëtarja me origjinë shqiptare e reklamon këtë firmë.

Tanimë Dua ia ka ‘marrë’ rolin Ritës dhe është ajo që do të jetë imazhi i ri i veshjeve sportive, një zgjedhje kjo që kanë bërë krerët e kompanisë së njohur. Siç e dimë vajzat shqiptare nuk kanë aspak marrëdhënie të mirë me njëra-tjetrën dhe pak kohë më parë një media britanike bëri të ditur se sherri mes vajzave kishte lindur pikërisht për një çështje reklame.

Këto zhvillime duken se do ta largoj akoma më shumë mundësitë e një “pajtimi” mes dy shqiptareve.

Pasi është bërë publike të koleksionit të ri dhe reklamës, kolonën zanore të së cilës e ka bërë vetë Dua, kanë vijuar dhe intervistat e shumta për këngëtaren me origjinë shqiptare.

Gjatë një interviste të fundit me Hannah Bronfman, Dua ka treguar se çfarë e inspiron, si për tu veshur por edhe për tekstet e saj.

“Përvojat personale, të jesh në gjendje të shkruash rreth tyre është një lloj terapie. Unë përpiqem të bëj gjëra që më trembin ose mendoj se mund të tërhiqesha. Gjithashtu, vende të ndryshme që unë vizitoj më inspirojnë, më pëlqen të kem veshje të ndryshme bazuar në vendin ku jam në botë.”

Ndërsa kur është pyetur se cilat janë femrat që e inspirojnë Dua tregon se një ndër to është edhe ish-Zonja e Parë e Amerikës, Michelle Obama.

“Le të fillojmë nga artistet e popit si Pink tek tekstshkrueset dhe këngëtaret si Alicia Keys, ish-Zonja e Parë Michelle Obama dhe modelja Adëoa Aboah”, ka treguar Dua.

Dua po shijon qëndrimin në Prishtinë! Relaksohet me të dashurin në pishinë

Dua Lipa bashkë me të dashurin e saj, Isaac Carew dhe anëtarët e ekipit të saj, kanë udhëtuar dje drejt Prishtinës.

Këngëtarja në mbrëmje i ishte drejtuar medieve në një konferencë për shtyp, shkruan lajmi.net.

Sot, këngëtarja ka shfrytëzuar ditën për t’u relaksuar bashkë me të dashurin dhe familjen në pishinën e hotelit “Emerald”.

Lajmi.net ka siguruar një imazh ku shihen çifti teksa po merrnin rreze dielli në pishinë, bashkë me ta ishte edhe vëllai i Duas, Gjini.

Dua Lipa do të performojë nesër (e premte) në parkun e Gërmisë, ndërsa përveç saj, gjatë tri ditëve sa zgjat festivali, do të perfomojnë edhe Action Bronson, Dj. Martin Garrix e shumë artistë të tjerë.

Rivale të përhershme? Dua Lipa flet për herë të parë për Rita Orën

Dua Lipa këngëtarja me origjinë kosovare mbërriti dje në Prishtinë,për të përformuar ne festivalin “Sunny Hill”.

Sapo ka mbërritur ajo ka dalë në një  konferencë për mediat,ku ka treguar diçka më shumë për festivalin.

Në këtë konferencë këngëtarja ka treguar dhe për marredheniet e saj me këngëtaret si Bebe Rexha dhe Rita Ora.

Ajo ju ka dhënë fund spekulimeve që arsyeja e mos prezences së Ritës,është ajo.

Siç ka treguar Rita dhe Bebe do të jënë prezente në festivalin që do të organizohet vitin tjetër.

”Kemi dashur të sjellim shumë artiste femrash në  festivalin “Sunny Hill”,perfshirë këtu Rita Ora,Bebe Rexha,Era Istrefi  dhe te tjerë “ tha këngëtarja duke treguar se marrëdhiniet e saj me Riten janë të mira.

Kur më pyesin se nga jam dhe u përgjigjem,nga Prishtina,Kosova,më pyesin se si ështe me qënë nga ai vend,kurse pyetja tjetër është ku gjendet.Këto reagime nuk është se i mirëpres,dua të dëgjoj duke thënë se e njoh sepse Rita Ora vjen nga Kosova,Majlinda Kelmendi vjen nga Kosova.

“Kemi qejf me pa shumë talente nga Kosova dhe shumë arsye për ta vizituar Kosoven” tha ndër të tjëra Dua.

Dua Lipa pa të brendshme në Nju Jork (Foto)

Një ditë përpara performancës mbresëlënëse në emisionin televiziv Colbertlateshow në Nju Jork, këngëtarja mahnitëse Dua Lipa është shfaqur rrugëve të qytetit tepër seksi.

Zeshkania shqiptare e veshur me një minifund të zi dhe bluzë po me të njëjtën ngjyrë i ka magjepsur këmbësorët.

 

Por një detaj i veçantë spikaste nën trikon me logo të Duas.

Ylli i ri i muzikës Pop kishte “harruar” ose qëllimisht nuk kishte veshur sutjena, duke nxjerrë shumë në pah gjoksin e saj.

Dua Lipa, artistja më e suksesshme femër e vitit 2018 në Britaninë e Madhe

Sukseset e këngëtareve shqiptare nuk kanë të ndalur.

Dhe tani, Dua Lipa vazhdon të na bëjë krenarë të gjithëve me punën dhe përkushtimin që ka ndaj muzikës, shkruan lajmi net.

Dje, ka qarkulluar në media se Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy artiset, këngët e të cilëve janë të dëgjuarat, ndërsa sot ju prezanton me suksesin e radhës.

Përmes një postimi të publikuar në Instagram, sipas Music News Facts, Dua Lipa është zyrtarisht artistja më e madhe femër e vitit 2018, në Britaninë e Madhe.

Lipa po ashtu ka 3 nga këngët më të shitura në Britani. “One Kiss”, me Calvin Harris është një nga këngët e para më të shitura.

E sa i përket performancave të saj, këngëtarja shqiptare shfaqet unike e rrethuar nga qindra dhe mijëra fansa që e përkrahin vazhdimisht.

Dua Lipa si supermodele në Paris

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka shkëlqyer me paraqitjen e saj në një performancë në një ndejë të modës në Paris.

Me fotografitë e postuara në rrjetet sociale ajo ka dëshmuar se ka linja sikur të një supermodeleje.

Në Paris ajo po shoqërohet nga prindërit dhe i dashuri i saj, Isaac.

Momenti kur Dua Lipa ndërpret shfaqjen, largohet nga skena duke qarë

Dua Lipa u largua me lot nga skena mbrëmjen e kaluar në Denver.

Këngëtarja ka njoftuar më pas se ka anuluar koncertin shkaku i një sëmundje që nuk ka mundur ta përballojë.

Pas këndimit të vetëm tre këngëve, Dua me lot u tha audiencës se nuk mund të vazhdonte më për shkak të një infeksioni të keq të veshit dhe këshillimit të mjekëve se mund të shkaktonte “dëmtime të përhershme”.

“Unë me të vërtetë u përpoqa të shtyja pushimin për këtë të shfaqje, desha t’u jepja të gjithëve një shfaqje vërtetë të mirë. Ndihem kaq keçë që nuk do të mund të paraqitem sepse nuk mund ta bëj fizikisht”, tha ajo

“Kështu që më vjen keq, por unë nuk do të vazhdojë sonte. Do të kthehem, më vjen keq, faleminderit shumë. Mos i gjuani biletat se së shpejti do të riaranzhojmë datën e koncertit”, tha në fund 22-vjeçarja.

Ndryshe, Dua është duke punuar edhe në projekte të reja muzikore që do t’i publikoj gjatë muajve në vijim.

Kujtojmë se ajo së bashku me disa artistë do të jetë e pranishme në Kosovë, ku do të performojë në festivalin muzikor “Sunny Hill”.

Dua Lipa del pa brekë nëpër New York

Dua Lipa, me 2.2 milion kopje të shitura të albumit të saj si edhe performancën në momentin e hapjes së Kupës së Botës po korr sukses në të gjithë botën tashmë.

Ajo është fotografua teksa po hynte në ambientet e “V Magazine” në Neë York me një fustan “polka dot” me vlerë 529 euro, por vëmendjen më të madhe e ka tërhequr një detaj tjetër

Dua Lipa ishte pa të brendshme dhe ky ka qenë detaji i fiksuar më së shumti nga fotografët.

“Dukej sikleti i saj që mbante fustanin se mos ia frynte era”, shkruajnë mediat rozë të përtej Atlantikut.

Dua Lipa del pa brekë nëpër New York

Dua Lipa, me 2.2 milion kopje të shitura të albumit të saj si edhe performancën në momentin e hapjes së Kupës së Botës po korr sukses në të gjithë botën tashmë.

Ajo është fotografua teksa po hynte në ambientet e “V Magazine” në Neë York me një fustan “polka dot” me vlerë 529 euro, por vëmendjen më të madhe e ka tërhequr një detaj tjetër

Dua Lipa ishte pa të brendshme dhe ky ka qenë detaji i fiksuar më së shumti nga fotografët.

“Dukej sikleti i saj që mbante fustanin se mos ia frynte era”, shkruajnë mediat rozë të përtej Atlantikut.

Dua Lipa dhe Action Bronson u bëjnë thirrje shqiptarëve për koncertin në Prishtinë: Sillni edhe kushërinjtë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të performojë më 10 gusht në festivalin “Sunny Hill” në Prishtinë.

Përveç Duas, në këtë koncert do të performojnë edhe shumë emra tjerë të njohur si Action Braonson dhe Stanaj, të dy shqiptaro-amerikanë të suksesshëm.

Dua së fundmi është takuar në New York me Action Bronson, teksa ka publikuar një fotografi me të në llogarinë personale në Instagran.

Në mbishkrimin e fotografisë, Lipa e ka quajtur vëlla reperin amerikano-shqiptar, teksa u ka bërë thirrje të gjithëve që të vijnë t’i ndjekin ata në netët e festivalit “Sunny Hill”.

“Vëllai im Action Bronson dhe unë pas shout të tij në NYC. Hajdeni dhe shikona të dyve këtë verë në ‘Sunny Hill Festival’ dhe në fjalët e Action Bronsonit ‘i kam edhe 1000 kushërinj duke ardhur’, prandaj sillni edhe kushërinjtë tuaj”, ka shkruar Dua Lipa në Instagram.

Ndërkohë, këngëtarja shqiptare këto ditë është duke mbajtur turin e saj të koncerteve në ShBA, duke mbushur sallat plot në çdo vend që performon.

Ajo shpreson që njëlloj, vendi të jetë i mbushur edhe nga shqiptarët në Parkun Gërmia më 10 gusht, lokacioni në të cilin zhvillohet festivali “Sunny Hill”