Futboll, Sport

Superliga turke, kampioni më interesant në Evropë në luftën për titull- Katër klube, pesë xhiro dhe një derbi

Këtë sezon Superliga e Turqisë po del të jetë kampionati më interesant në Evropë.

Kjo pasi katër klube po luftojnë për titullin e kampionit dhe diferenca mes tyre është tri pikë.

Pesë ndeshje nga fundit Galatsaray, Besiktas, Basaksehir dhe Fenerbahce, janë klubet që luftojnë për titull.

Lider është Galatasaray që ka 60 pikë.

Pas tyre vijnë Besiktas dhe Basaksehir që kanë tubuara nga 59 pikë.

Në luftë do të tentojë të futet edhe Fenerbahce që ka orar të mirë dhe deri më tani ka 57 pikë.

Gjatë këtyre jave do të ketë një derbi të madh mes Galatsaray dhe Besiktas.

Tjera përballje me skuadrave të kreut nuk ka dhe ndeshjet me ekipet më të vogla do ta vendosin titullin.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads