Ballina Receta Gatimi Supë kremoze me brokoli

Supë kremoze me brokoli

325
0
SHPËRNDAJE

Supë kremoze me brokoli

Përbërësit:
900 g brokoli te copëtuar,
përafërsisht 1 qepë e copëtuar
1 patate e vogël e qeruar dhe copetuar
2 thelpinj hudhër e grirë
2 filxhan lulelakër
4 filxhan supë perimesh (Brodo)
1 avokado
1/2 filxhan djathë kackavall e copëtuar
Kripe & Piper për shije

Pergatitja:

Në një tenxhere të madhe, kombinoni brokoli, qepë, patate, hudhër, lulelakër dhe supë perimesh.

Ziejini për 10-15 minuta, ose derisa perimet të jenë të buta. Ndërkohë, bëni avokadon pure. Pastaj beni pure perimet me një blender të rregullt.

Kthejeni perimet dhe të vërini në tigan dhe perzieji me avokado. Shto në djathë kackavall dhe jepi shije me kripë dhe piper. Shërbehet e nxehtë.

Ju befte mir!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments