Receta Gatimi, Supa

Supa magjike që ju ndihmon të dobësoheni shpejt

Supa magjike që ju ndihmon të dobësoheni shpejt

Ekzistojnë shumë ushqime që mund të ndikojnë në humbjen në peshë, por kjo është një supë e cila do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur dhe mund t’a konsumoni para çdo vakti.

Në rast se ju keni dëshirë mund t’a shoqëroni me dy feta bukë integrale .

Përbërësit:
200 ml ujë, 3 qepë të njoma, 1 karrotë, 1 patate, 1 lugë çaji jogurt, kripë, 1 tufë majdanoz

Përgatitja:
Pastroni qepët, karotën, dhe pataten dhe prejini ato imët. Zieni ato për 30 minuta, në një tenxhere me 200 ml ujë.

Pastaj futeni masën në një blender, dhe miksojeni derisa të fitoni një masë kremoze.
Mund t’i shtypim dhe me blender dore, ose dhe mikser dore.

Servireni në pjatë me pak majdanoz sipër për dekor.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads