Home Futboll Studimi i ekspertëve dhe shkencëtarëve: Brazili fiton Kupën e Botës, mund Gjermaninë...

Studimi i ekspertëve dhe shkencëtarëve: Brazili fiton Kupën e Botës, mund Gjermaninë në finale!

123
0
SHARE
SPB03. Sochi (Russian Federation), 13/06/2018.- (L-R) Brazil's Gabriel Jesus, Roberto Firmino and Marcelo attend a training session of the Brazilian national soccer team at Yug-Sport Stadium in Sochi, Russia, 13 June 2018. The FIFA World Cup will take place in Russia from 14 June to 15 July 2018. (Mundial de Fútbol, Brasil, Rusia) EFE/EPA/RONALD WITTEK

Brazili është favoriti kryesor për të fituar Kupën e Botës.

Këtë e thonë specialistë të ndryshëm të futbollit, duke u bazuar te kualiteti i skuadrës që drejtohet nga trajneri Tite.

Por këtë konkluzion kanë nxjerrë edhe disa ekspertë dhe shkencëtarë, duke u bazuar në statistika. Përfaqësues të Universiteteve të ndryshme, në Insbruk dhe Mynster, por edhe të disa kompanive që bëjnë analiza ekonomike, kanë llogaritur shanset që kanë skuadrat për Kupën e Botës.

Përveçse ka nxjerrë Brazilin fitues të Rusi 2018, ky stadium evidenton edhe faktin tjetër se në finale skuadra amerikano-jugore do të ndeshet me kampionët në fuqi të Gjermanisë.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of