Ballina, Futboll, Sport

Statistikat e frikshme të Behramit, ja si e “zhduku” Neymar-in

Valon Behrami ishte më i miri në fushë për Zvicrën në barazimin historik të arritur në takimin e parë të grupit E në kupën e Botës.

Ai ishte një luftëtar i vërtetë në fushën e lojës duke ia bërë të vështirë “jeten” yllit brazilian Neymar falë markimit të ashpër.

Behrami pati statistika të “frikshme” në këtë ndeshje duke kujtuar kohërat e tij më të mira.

Megjithatë pavarësishtr moshës, mesfushori përvecse ishte më i miri në fushë, shkëlqeu ndër 4 shqiptarët që ishin në total në fushë për helvetet, Shaqiri, Xhemaili dhe Granit Xhaka.

Më poshtë, statistikat individuale të lojës së Behramit ndaj Brazilit.

100 përqind e dueleve ajrore të fituara

100 përqind e ndërhyrjeve të kompletuara

60 prekje

44 pasime të tentuara

41 pasime të kompletuara

6 dyluftime të fituara

4 faulle të kryera

2 ndërprerje

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads