LATEST ARTICLES

Konfirmohet gjithçka, Fellaini në Milan!

Fellaini nuk është duke rinovuar me Unitedin, Milani e do në “San Siro” për sezonin e ardhshëm. Drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, ka konfirmuar...

“Dua të qëndroj në Inter”

Icardi tha se dëshiron të qëndrojë në Inter dhe se tashmë ka blerë edhe shtëpi në Milano. Mauro Icardi ka konfirmuar dëshirën për të qëndruar...

Mijatovic : Kjo çfarë po bën Reali ndodh një herë në 100 vjet

4 finale në 5 vitet e fundit – tashmë Reali ka rrëmbyer tre trofe dhe kundër Liverpoolit, do të kërkojë të katërtin, Mijatovic thotë...

Kampioni e mbyll me fitore sezonin në ndeshjen e lamtumirës së Buffonit

Gianluigi Buffon i ka thënë lamtumirë Juventusit në ndeshjen përfundimtare të edicionit 2017/18, teksa kampioni e mposhti Veronën shtëpi të shtunën në mesditë. Juventus, i...

Manchester City mbulon me ar Guardiolën, deri në 2021

Të kesh Pep Guardiolën si trajner është një luks i madh për cilëndo skuadër evropiane dhe për t’i shpëtuar kërcënimit nga mësymja e skuadrave...

Tri top-klube kërkojnë Salahun

Chelsea, Manchester City dhe Bayern Munich janë gati për të paguar 175 milionë funte për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Liverpool, Mohamed Salah Sipas...

Simeone e do Dybalan si zëvendësues të Griezmannit

Paulo Dybala është i pëlqyeri i Atletico Madridit për afatin kalimtar veror. Atletico Madrid është kurorëzuar këtë sezon me trofeun e Ligës së Evropës, të...

Donnarumma, temë diskutimi mes Kloppit dhe Raiolas

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka folur me agjentin e njohur Mino Raiola në lidhje me situatën e klientit të tij, portierit Gianluigi Donnarumma. Liverpooli...

Alisson, portieri i Romës që kushton 100 milionë euro dhe klubi e sheh si...

Roma e ka hedhur poshtë ofertën e parë të Real Madridit  për portierin Alisson. Javën e kaluar Monchi u takua me klubin spanjoll dhe ua...

Simeone: Jam i lumtur për trofeun, kemi punuar shumë vit pas viti

Diego Simeone ka folur pas triumfit të Atletico Madridit në Ligën e Evropës. Atletico Madridi ka fituar finalen e Ligës së Evropës, pasi ka mposhtur...