Ballina Ballina Sipas sondazhit të fundit Nisma e Limajt shënon rritje të madhe (Foto)

Sipas sondazhit të fundit Nisma e Limajt shënon rritje të madhe (Foto)

315
0
SHPËRNDAJE

Në rrjetet sociale ka filluar të shpërndahet me të madhe një sondazh në të cilin paraqitet rezulatati i partive politike të Kosovës për zgjedhjet e ardhshme.

Në këtë sondazh LDK-ja del si forca e parë politike me një diferencë goxha të madhe nga PDK-ja e cila rënditet si e dyta, e pasuar nga Vetëvendosje e pastaj partitë tjera.

Ajo çka bie në sy është një ngritje e dukshme e Nisma Social-demokrate e cila udhëheqet nga Fatmir Limaj, aktualisht zëvendëskryeministër i vendit.

Sipas sondazhit Nisma do t’i fitonte 7-10% të votave, që konsiderohet një ngritje prej 4-5% në krahasim me zgjedhjet e kaluara.

Në këtë sondazh mungon rezultati për AKR-në dhe Grupin e Deputetëve të Pavarur i cili muaj më parë u nda Lëvizja Vetëvendosje.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments