Home Astrologji Si nis java juaj? HOROSKOPI DITOR i Paolo Fox, e hënë 17...

Si nis java juaj? HOROSKOPI DITOR i Paolo Fox, e hënë 17 qershor 2019

1241
0
SHARE

Dashi

Dita do të fillojë shumë mirë me një vitalitet të madh, që thyen një periudhë të pezullt. Në fakt, disa projekte kanë ngecur dhe jeni duke pritur lajme, që të dini se si të lëvizni. Sidoqoftë, është një fazë e rëndësishme për të eksperimentuar dhe për të provuar mënyra të reja: 2019 do t’ju ofrojë vetëm situata të përkohshme, por nuk duhet të hiqni dorë, vazhdoni të bëni atë të cilës po i përkushtoheni (nëse është diçka që vlen)! Në fund të muajit do të vijë një kënaqësi e madhe dhe në dashuri rriten mundësitë për të takuar dikë të veçantë.

Demi

Një javë e rëndësishme hapet veçanërisht për sipërmarrësit dhe për ata që kanë një aktivitet: viti 2019 do të jetë një vit shumë i mirë për ata që mund të bëjnë gjëra të mëdha në punë, mos humbisni asnjë mundësi. Dhe deri në fund të këtij viti, si qershia ​​mbi tortë, një projekt do të bëhet realitet. Ka nga ata që do të fitojnë më shumë dhe ata që do të kalojnë një provë të vështirë. Sa i përket dashurisë, një ndjenjë e lindur në javët e fundit menjëherë do të bëhet shumë e rëndësishme dhe më të motivuarit do të kalojnë një verë të bukur!

Binjakët

Venusi ka hyrë në shenjën tuaj dhe këtë javë sjell vitalitet të madh sentimental, si dhe forcën për t’u ekspozuar në një mënyrë më pozitive dhe emocionale ndaj të tjerëve. Ju keni kapërcyer disa probleme të punës, kontratave ose të parave, por keni akoma një grimë polemikash, gabimesh dhe stresi. Ka edhe nga ata që nuk janë të kënaqur me rezultatin e një provimi dhe janë në dyshim nëse do të vazhdojnë apo jo një rrugë të caktuar. Më e mira e javës do të përqendrohet të enjten dhe të premten, përndryshe bëhuni të kujdesshëm dhe lëvizni me kujdes!

Gaforrja

Në fillim të javës ju jeni pak të zhytur në mendime në përgjithësi. Kjo nuk është domosdoshmërisht një çështje reflektimi për një projekt apo raport, as në atë se si të trajtohet një problem që duket i pazgjidhshëm. Ka edhe nga ata që po fillojnë një projekt të ri dhe janë të tensionuar, plot mendime. Prej 21 qershorit mund të merrni lajme të mira për punën, por ende nuk ka ndonjë qartësi. Disa po fillojnë një rrugë të re të karrierës dhe janë të shqetësuar për shkak se kanë frikë se nuk po ecin mirë, ndërsa të tjerët dëshirojnë të ndryshojnë gjithçka, por nuk kanë konfirmim për ta bërë këtë. Pasiguri edhe në dashuri, jini të kujdesshëm!

Luani

Në këtë kohë ju ndjeheni shumë krenarë për atë që po bëni dhe për atë gjë që jeni duke punuar, gjë që ju bën edhe më luftarakë! Jupiteri së shpejti do të hyjë në shenjën tuaj, ashtu si edhe Marsi, i cili së shpejti do të jetë në një pozitë të favorshme: të dy planetët do t’ju sjellin avantazhe të tjera të mira dhe yje më të mirë. Projektet, bisedimet dhe negociatat që po fillojnë këto ditë do të sjellin efekte brenda pak javësh, prandaj mos prisni rezultate të menjëhershme! Një javë e mirë ju pret me të enjten dhe të premten si ditët e vetme pak si në rënie. Rimëkëmbje në dashuri!

Virgjëresha

Tashmë jeni gati për një goditje, një veprim që do të përfshijë gjithë verën dhe do t’ju japë kënaqësi të madhe. Mos harroni, pra, viti 2019 do të ketë një fund të shkëlqyer dhe do të shpengojë një fillim paksanë rënie, veçanërisht për dashurinë dhe marrëdhëniet me të tjerët. Ju vetëm duhet të zhbllokoni disa emocione negative, veçanërisht ata që janë gjithmonë shumë kritikë ndaj të tjerëve, por edhe ndaj vetes së tyre. Në punë, përgjigjet do të vijnë vetëm pas të premtes 21, bëni edhe pak durim!

Peshorja

Java fillon mjaft e lodhshme, sidomos për ata që janë duke çimentuar një punë të re dhe e ndjejnë peshën e përgjegjësive. Ju nuk ndiheni plotësisht të kënaqur dhe filloni të keni paqartësi, frikë nga një e ardhme në të cilën nuk shihni perspektiva. Por deri në fund të vitit ju do të duhet të bëni një zgjedhje “brenda ose jashtë”. Ju gjithashtu keni shumë armiq për të luftuar dhe ju duhet ta mbani gjithmonë përqendrimin të lartë! Mundohuni t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë në jetën e përditshme, keni nevojë për të!

Akrepi

Për ju kjo do të jetë java e hakmarrjes! Ju me të vërtetë keni pasur shumë probleme dhe keni përjetuar situata të pakëndshme, për të mos përmendur shpenzimet e shumta të bëra në 2017 dhe 2018 nga të cilat dikush nga ju nuk është rikuperuar ende në maksimum. Megjithatë, në pjesën e dytë të vitit 2019, mund të mbështeteni në diçka tjetër, duke filluar nga ditët e ardhshme: nga e premtja 21 mund të vendosni themelet për një sukses të mirë që do të vijë deri në fund të vitit! Ju mund të shisni diçka për të cilën nuk keni nevojë më, dhe të krijoni hapësirë. Javë interesante edhe për marrëdhëniet.

Shigjetari

Jupiteri në favor të shenjës suaj ju garanton një javë të rëndësishme dhe pozitive, në të cilën ju mund të evoluoni dhe rriteni. Por kini kujdes: në këto ditë dikush mund të bllokojë evolucionin tuaj, ose mund ta gjeni veten në mes të shumë “këndezëve që këndojnë” dhe nuk doni të futeni shumë në lojë, nëse nuk keni ecurinë e ngjarjeve në anën tuaj. Sidoqoftë, projekte të reja janë absolutisht të favorizuara, prandaj jepini! Dashuria duket paksa e largët dhe nuk ndjeheni afër një personi ose partneri (madje edhe nga pikëpamja fizike).

Bricjapi

Hëna në shenjë do t’ju shoqërojë deri të mërkurën, 18 qershor dhe do t’ju japë një dozë të mirë force. Disa marrëveshje kontraktuale ende nuk janë duke u zhbllokuar dhe kjo është një ngadalësim veçanërisht për ata që janë në kërkim të një partneri të ri apo edhe një pune të re. Kohë e qetë sa i përket dashurisë: kriza e marsit-prillit është tani prapa, pothuajse të gjitha çiftet kanë bërë paqe, të tjerë kanë vënë një gur mbi një lidhje të padobishme dhe secili ka shkuar në rrugën e vet! Ju jeni në gjendje pozitive, vazhdoni kështu!

Ujori

Ju jeni duke përjetuar një fazë të transformimit të thellë dhe ju nuk duhet të lëshoni, veçanërisht në aspektin e parasë, ideve dhe projekteve, por edhe fizikisht, që të mos lejoni që të përmbyteni nga ngjarjet. Ju jeni ende pak të pavendosur rreth asaj se çfarë duhet të bëni, nëse do të vazhdoni një projekt ose do ta braktisni atë. Maji ishte muaji i ndërprerjeve të mëdha dhe disa prej jush e pësuan, por qershori është një muaj rikuperimesh! Asnjë lajm në.

Peshqit

Do të fillojë një javë e shenjave të mira, në të cilën Dielli do të hyjë në shenjë të premten dhe do t’ju sjellë disa përparësi. Pjesa e dytë e qershorit mund të sjellë konfirmime dhe punë të re që shumë prej jush kanë pritur për një kohë të gjatë: ata që duhet të nënshkruajnë një kontratë ose duhet ta rinovojnë atë, do të vazhdojnë të jenë të favorizuar nga yjet deri të mërkurën, datë 18. Në dashuri, ka disa vështirësi më shumë, si dhe probleme për të kapërcyer. Dy ditët më të forta emocionale do të jenë të shtunën 22 dhe të dielën 23.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of