Jetë

Si do të jetë kjo javë? Parashikimi nga astrologu Jorgo Pulla ( 07/01/19 – 13/01/19)

Si do të jetë kjo javë për ju? Cila do të jetë shenja me më fat dhe cila shenja nuk do i ketë mirë punët për këtë javë? Si do të shkojnë planet tuaja në dashuri apo fushën profecionale. Zbulojeni në parashikimin e astrologut të njohur Jorgo Pulla. ( 07/01/19 – 13/01/19)

DASHI

Të përgjithshmet:Kjo periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit parashikon që ambicia juaj do t’ju çojë në vende që nuk keni arritur kurrë më parë. Ndiqni instiktet tuaja, dëgjoni zërin që ju tregon atë që  dëshironi.Është një sfidë e madhe për të vënë synimet tuaja para dhe të jeni të sigurt që do të keni sukses.Dhe kjo është me të vërtetë interesante, sepse do t’ju sjellë afër njerëzve me të cilët kishit humbur kontaktin bashkë. Fati ju favorizon në të gjitha nivelet, kështu që buzëqeshni pasi shumë nga ato që dëshironi të arrini më në fund erdhi koha.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri, megjithëse nuk keni asnjë ankesë të veçantë, pasi shkëlqimi juaj dhe dashuria juaj po tërheqin vëmendjen mbi ju, një prej tyre … do t’ju fitojë! Ju që jeni në një marrëdhënie do të shihni me kënaqësi të madhe se gjërat shkojnë shumë më mirë në fushën e komunikimit me bashkëshortin tuaj.
Parashikimet profesionale:Profesioni juaj në këtë kohë është plot ndjenjë e ambicjes për rezultate të përsosura. Keni punuar shumë kohët e fundit, gjë që nuk ka shkuar pa u vënë re, por mbikëqyrësit tuaj dhe kolegët tuaj e njohin vlerën dhe qëndrueshmërinë tuaj.Surpriza që vërtet nuk prisni është një udhëtim biznesi, të cilin do të siguroni për të promovuar në mendjen tuaj planet për hapje të reja dhe më vendimtare.Në financat tuaja gjithçka duket më mirë dhe ju jep mundësinë të bëni diçka që kishit qejf të bënit.

DEMI

Të përgjithshmet:Në këtë periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do të jetë shumë e bukur, e mbushur me surpriza të këndshme dhe takime me njerëz ku me atmosferën e tyre pozitive do t’ju ndihmojnë të arrini edhe më afër qëllimeve që keni vendosur në nivelin social.Një udhëtim që do të bëni do t’ju ndihmojë të hiqni qafe një stres të madh dhe presion që përjetoni pasi mendoni se shumë përgjegjësi janë akumuluar kohët e fundit.Relaksohuni dhe gjithçka do ju shpërblejë. Duket se jeni afruar shumë afër vetes dhe kërkimet tuaja të brendshme ju ndihmojnë të bëni ndryshime të rëndësishme për ju. Në mjedisin tuaj familjar, lajme të këndshme do t’ju gëzojnë.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri ju që nuk keni akoma një partner dhe po kërkoni të gjeni atë që do t’ju magjepsë, është mirë të mendoni se çfarë doni dhe të mos kërkoni pa nevojë. Mundohuni të argëtoheni me miqtë tuaj dhe dashuria mos u shqetësoni do t’ju vijë.Ju që jeni në një marrëdhënie do të shihni me kënaqësi të madhe se gjërat shkojnë shumë më mirë në fushën e komunikimit me bashkëshortin tuaj.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj, duket se ekzistenca e një propozimi shumë të rëndësishëm dhe interesant për bashkëpunimin e ardhshëm do t’ju sjellë shumë përfitime, monopolizon interesin dhe vëmendjen tuaj.Mos nxitoni për të mbyllur marrëveshje nëse nuk shqyrtoni së pari të gjitha mundësitë. Në financat tuaja do ju duhet të mbani dorën e shtrënguar,mos u hapni pasi që të papriturat nuk informojnë!

BINJAKËT

Të përgjithshmet:Këtë periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari në 7 të muajit ju çlodh dhe do ju relaksojpasi keni mundësinë për të kontaktuar me njerëzit e mjedisit tuaj që kishit kohë pa i parë. Ditët e ardhshme do t’ju japin shumë surpriza dhe do t’ju japin mundësi për t’u afruar më shumë me atë që keni në mendje.Mundohuni të mos përfshiheni në çështje familjare ose tensione, sepse kjo do t’ju shkaktojë më shumë presion dhe është mirë që të mos ju pengojë.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri me ndihmën e Merkurit do të përjetoni një javë shumë të qetë, harmonike dhe të këndshme plot me pasion dhe intensitet me partnerin tuaj. Ju do të keni mundësinë të bëheni edhe më produktiv dhe do të jetë e pabesueshme për bashkëshortin tuaj.Ju që jeni vetëm në këtë kohë, kënaquni me flirtimin që është paraqitur dhe ju përkëdhel, dilni me shokë e shoqërues dhe pushoni.
Parashikimet profesionale:Profesionalisht, edhe pse nuk jeni në fazën më të mirë të produktivitetit tuaj, pasi disa vështirësi personale ju kanë shpërqëndruar, keni vështirësi të mjaftueshme për të mbyllur të gjitha çështjet e mundshme të lidhura me punën.Vendosni qëllime të reja dhe duket se do të plotësohen kërkesat tuaja.Financat tuaja kanë përmirësuar ndjeshëm situatën dhe më në fund ju lejohet të buzëqeshni, sepse mund të bëni gjërat që ju pëlqen dhe ju gëzojnë. Ju jeni në rrugën e duhur!

GAFORRJA

Të përgjithshmet:Në këtë periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit, gjërat do të jenë të mëdha për ju, prandaj mos kini frikë dhe mos u nxitoni për asgjë, ata të gjithë lëvizin mirë përreth jush dhe ju promovojnë në situata që do t’ju bëjnë të ndiheni edhe më të fortë dhe më të sigurt.Konferencat me faktorë lokalë dhe tubimet shoqërore do t’ju ofrojnë partneritete në ngjarje,do të jenë në zemër të aktiviteteve tuaja këtë javë.Ndërkohë, zgjidhja për një çështje familjare me të cilën jeni shumë i mërzitur në të kaluarën do t’ju kënaqë papritur.
Parashikimet në dashuri:Jeta juaj sentimentale këto ditë do të ketë shumë momente të dallueshme, të qeta dhe të këndshme.Ju do të ndjeni momente intensive, një tërheqje të parezistueshme për bashkëshortin tuaj dhe një gatishmëri për të shpëtuar nga jeta e përditshme. Një udhëtim i shkurtër do t’ju sjellë afër dëshirave tuaja, dhe do të shijoni momente unike me bashkëshortin tuaj.
Parashikimet profesionale:Këtë herë në vendin tuaj të punës çdo gjë duket se shkon qetë dhe rregullisht. Por nëse doni të arrini atë që keni në mendje, mos u nxitoni për marrëveshje të reja dhe plane biznesi.Mos ua zbuloni kolegëve planet dhe qëllimet tuaja, përgjithësisht në këtë kohë, mbani profilin tuaj të ulët dhe më të mirët së shpejti do t’ju shpërblejnë. Ekonomikisht, imazhi juaj është përmirësuar ndjeshëm përsa i përket borxheve dhe detyrimeve, ju jep kënaqësinë, vazhdoni me përkushtim.

LUANI

Të përgjithshmet:Kjo periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do t’ju bëjë të keni çdo arsye të buzëqeshni dhe të ndiheni të kënaqur pasi yjet tuaj janë bujarisht në favor të asaj që përpiqeni të bëni.Do të ketë shumë mundësi për daljet dhe njohjet e reja që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja dhe të vendosni qëllime të reja edhe më të larta. Udhëtimet do të jenë në zemër të kërkesave tuaja dhe do ju shpërblejnë bujarisht.Përpiquni të shmangni sqarimin me njerëzit në mjedisin tuaj familjar, shumë gjëra që do të vijnë në sipërfaqe do t’ju trondisin, por jeni gati të përballeni me çdo të keqe që shprehet nga njerëzit e mjedisit tuaj.
Parashikimet në dashuri:Marrëdhënia juaj këtë periudhë është në një udhë shumë të mirë, pasi komunikimi me bashkëshortin tuaj ju çon të ndjeni se gjithçka do të jetë mirë mes jush. Ju që jeni vetëm mund të lëvizni sa të doni dhe të merrni rezultatet që dëshironi.
Parashikimet profesionale:
Në vendin tuaj të punës, këto ditë ju shtyjnë shumë pasi ndjeni nevojën për qetësi dhe relaksim. Disa konfrontime me njerëz nga puna juaj do t’ju shqetësojnë, por mendoni dhe vazhdoni më tej, mos lejoni që vogëlsirat e të tjerëve t’ju dëmtojë psikologjinë tuaj me asgjë.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet:Këtë herë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do të jetë shumë interesante pasi takimi me njerëz nga e kaluara do t’ju sjellë gëzim të madh dhe befasi, ndërkohë shumë do të jenë mundësitë e udhëtimit dhe largimit që do të mbushin bateritë dhe gjithmonë do t’ju rregullojnë gjendjen tuaj më të mirë.Çështjet në lidhje me dokumentet ligjore dhe çështjet e pazgjidhura që kanë mbetur stacionare do të zgjidhen, ndërkohësqarimi me njerëzit në mjedisin tuaj do t’ju ndihmojë të kuptoni gjërat dhe të vërtetat që keni injoruar deri më tani.
Parashikimet në dashuri:Marrëdhënia juaj këtë javë do të mbushet me atmosferën tuaj pozitive, pasi komunikimi me bashkëshortin tuaj do të bëhet më konstruktiv dhe do të ketë një harmoni të paparë që do të rrisë dashurinë tuaj.

Parashikimet profesionale:Në vendin tuaj të punës, në këtë periudhë do të dalin çështje që mund të shkaktojnë tensione dhe presione. Shmangni fërkimet dhe mosmarrëveshjet me kolegët dhe mos hyni në procesin e mërzitjes!Shumë shpejt do të shpërbleheni për idetë dhe mjeshtëritë që ju karakterizojnë. Në financat tuaja, edhe pse imazhi i tyre është stabilizuar, kini kujdes të mos u hapni dhe mos bëni shpenzime të panevojshme. Lëvizni me kujdes!

PESHORJA

Të përgjithshmet:Kjo periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do t’ju bëjë të ndiheni sikur keni ndonjë arsye për të buzëqeshur, pasi do t’ju sjellë një favor të madh në të gjitha fushat. Do të keni mundësi të takoni njerëz që do t’ju ndihmojnë të zhvilloni dhe të arrini qëllimet tuaja.Fillimet e reja dhe zhvillimet e këndshme do t’ju habisin dhe do t’ju japin shumë buzëqeshje! Të forta do të jenë ndjenjat që keni brenda jush dhe do të ndjeni shumë të fortë dëshirën për të qenë jashtë. Në mjedisin tuaj familjar, disa çështje trashëgimi do të marrin zgjidhjen që do t’ju justifikojë.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri ju që jeni në një marrëdhënie, përgatituni të jetoni emocionet më të ngazëllyera, pasi një atmosferë e ripërtëritjes së dëshirave tuaja do të mbushë marrëdhënien tuaj. Ju që jeni ende beqar shumë shpejt do të shfaqet nga e kaluara juaj një person i cili do të jetë stacion në jetën tuaj.
Parashikimet profesionale:Keni kaluar nëpër situata mjaft profesionale në biznesin tuaj, por tani gjithçka do të jetë më mirë për ju.Mos filloni në ditët e ardhshme tënxitni marrëveshje të reja, jepini kohë vetës, prandaj mos u ngutni, më mirë të vononi vendimmarrjen sesa të hyni në procese që do t’ju frikësojnë. Në financat tuaja, përpiquni të kufizoni veten sa më shumë të jetë e mundur për mbetjet e panevojshme, ju keni shpëtuar mjaft nga plani juaj i buxhetit!

AKREPI

Të përgjithshmet:Lajmet për ju në këtë kohë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit janë shumë interesante, pasi do të jeni të mbushur me optimizëm ndërkohë fuqitë tuaja mendore dhe shpirtërore janë në kulmin e tyre.Ju do të ndiheni të justifikuar kur merrni rezultatet që dëshironi nga një çështje ligjore me të cilën jeni përfshirë prej kohësh.Mendimi për një udhëtim është i favorizuar dhe është mirë për ju që të relaksoheni dhe të kërkoni për një shoqëri të mirë dhe të njohur për të dalë nga rutina dhe jeta e përditshme.Në mjedisin tuaj familjar, mund të ballafaqoheni me një person, që nëse nuk e mbani durimin ose edhe një distancë më të mirë të heshtjes, ekziston rreziku që të çoni në një thyerje përfundimtare dhe kjo është mirë të shmanget.
Parashikimet në dashuri:Entuziazmi që dallon marrëdhënien tuaj do të jetë shumë intensiv këto ditë pasi do të keni mundësi, me favorin e Afërditës, të afroheni edhe më afër me bashkëshortin tuaj dhe të jetoni momente unike dhe të ngrohta.Ju që jeni vetëm jeni përpjekur të kuptoni se sfidat vijnë afër jush dhe do t’ju bëjnë të jetoni dhe të ndjeni diçka shumë të veçantë.
Parashikimet profesionale:Në punën tuaj, në këtë periudhë, do të përqendroheni në zhvillimin tuaj personal. Mbi të gjitha, kjo përfshin investimet tuaja, aftësitë tuaja dhe interesat tuaja. Sfidat në mjedisin tuaj të punës do të zgjojnë frymën tuaj dhe do t’ju çojnë në një veprim më intensiv.Mos vononi marrjen e vendimeve dhe rrezikoni dhe së shpejti do të shihni se arritjet tuaja janë rezultat i punës tuaj të organizuar dhe jotë fatit. Në financat tuaja, ekziston një tendencë për të krijuar nevoja të reja, për ta mbajtur dorën pak dhe për të mos i shpenzuar pa kursim kursimet.

SHIGJETARI

Të përgjithshmet:Këtë herë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do ju shtyjë në aktivitete fizike dhe atletike dhe  duhet të bëni si më mirë gjërat që ju dëshironi. Ju do të keni preferencën në njohje të reja globale dhe takime me njerëz që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet që lidhen me punën tuaj, familjen tuaj, marrëdhëniet tuaja dhe financat tuaja.
Parashikimet në dashuri:Jini të hapur ndaj sugjerimeve që mund të merrni. Një udhëtim do të rinovojë atmosferën tuaj dhe në fund të javës do të ndjeni kënaqësi dhe gëzim të madh.Ju që jeni në një lidhje këtë javë do të ndjeni momente jashtëzakonisht sensuale dhe romantike me bashkëshortin tuaj. Energjia juaj seksuale është një formë kreativiteti dhe bukuria juaj natyrore do të jetë një prioritet i lartë për ju.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj mund të ndjeni shumë qartë se keni një ndryshim pozitiv. Tani mund të bëni zgjedhjet tuaja në atë që dëshironi me të vërtetë. Merrni kohën tuaj në projekte të reja dhe bëni përgatitje të kujdesshme.Simpatia juaj rritet në vendin tuaj të punës, kritikat që merrni nga eprorët tuaj janë të mira dhe ju bën të ndiheni edhe më të fortë dhe të ndjeni vlerën tuaj. Në financatjeni më mirë dhe kjo ju ndihmon të shmangni humbjet, vazhdoni kështu!

BRICJAPI

Të përgjithshmet:Kjo periudhë me Afërditëin që hyn tek Shigjetari në 7-të të muajit në masë të madhe favorizon realizimin e qëllimeve dhe planeve. Universi ju jep shumë energji, ngre disponimin tuaj dhe mendimin tuaj pozitiv pasi ndjeni kënaqësinë e çështjeve në pritje dhe supozimeve që keni zgjidhur.Përdorni konstelacionet e favorshme për të stabilizuar pozitën tuaj dhe për të shkuar në shkallën e suksesit.Çdo gjë duket që ju buzëqesh dhe ju jep kënaqësinë që meritoni.Punoni me veten dhe familjen tuaj, ndani kohën me njerëzit tuaj të dashur.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri do të keni kënaqësi të madhe të shijoni momentet romantike që do të vijnë në mënyra të mahnitshme. Nëse jeni vetëm, Afërdita mund t’ju sjellë dashurinë që enderroni, pasi energjia juaj do të rrezatojë këto ditë dhe hijeshia juaj do të ju japi shanse te medhaja ne kete aspect per juve qe nuk keni nje lidhje te qendrueshme ju vjen ne ndihme Merkuri  planeti i komonikimit.
Parashikimet profesionale:Në karrierën tuaj, kjo është një kohë shumë e mirë për të përpunuar qëllimet tuaja, për të rishikuar idetë tuaja dhe mendimet fillestare, për të bërë llogaritjet, dhe për të promovuar interesat e reja të biznesit.Ka shumë mundësi që një konflikt midis punës dhe jetës suaj private t’ju shqetësojë, por është mirë të mos jepni peshë dhe të vazhdoni planifikimin tuaj siç mendoni ju shpreh.Në financat, keni shumë presion, por nuk dorëzoheni, vazhdoni të bëni tregtimin tuaj me përkushtim.

UJORI

Të përgjithshmet:Kjo periudhë me Afërditëin që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do t’ju mbushë me energji, veprim dhe mendim pozitiv. Njohje të reja, emocione të forta, takime me njerëz nga jashtë do t’ju sjellin mendime të ndryshimeve kuptimplota në jetën tuaj. Ju do të pranoni një propozim për lëvizje apo edhe ndryshime personale ose profesionale.Mos u nxitoni për të marrë vendime dhe mos u entusiazmoni sepse do t’ju duhet të keni durim, t’i peshoni gjërat me saktësi dhe të mos rrezikoni veten. Mundohuni t’i kushtoni kohë njerëzve, ata kanë nevojë dhe gjithashtu do t’ju bëjë mirë kontakti me ta.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri, keni gjetur personin që ju prek dhe ju intereson këtë javë, do të merrni disa vendime të rëndësishme dhe do të vendosni edhe më shumë tension në pasionin dhe tërheqjen që ndjeni për bashkëshortin tuaj. Do të keni disa momente të mrekullueshme romantike që do t’ju nxjerrin plotësisht jashtë rutine.
Parashikimet profesionale:Në jetën tuaj profesionale, do të jeni miqësor, i zellshëm dhe i qëndrueshëm, sepse ambienti juaj i punës karakterizohet nga ekuilibri dhe qetësia.Nuk do të ketë tensione apo diçka që do t’ju bëjë të trishtuar, por kolegët tuaj ju çmojnë vërtet, ju besojnë dhe kjo është shumë e rëndësishme për t’ju bërë të ndiheni të sigurt dhe të fortë. Në financat tuaja, keni punë të lëna në pritje, mos neglizhoni të përpiqeni të mbuloni borxhet tuaja sa më shpejt që të mundeni.

PESHQIT

Të përgjithshmet:Këtë periudhë me Afërditën që hyn tek Shigjetari më 7 të muajit do t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe thellësisht të kënaqur, pasi keni një harmoni të veçantë me veten tuaj. Ju nevojitet pushim të rregullt për relaksim.Mbajeni mend këtë dhe e ofroni atë për veten tuaj, pasi kohët e fundit është e vërtetë që e keni vuajtur atë. Ju keni miratimin planetar për të takuar njerëz që do t’ju ndihmojnë në planet tuaja sociale dhe të biznesit.Një çështje familjare do ju shqetësojë mjaftueshëm dhe është mirë të kërkoni ndihmën e njerëzve tuaj të afërt për ta përballuar me sukses, mos harroni se ka njerëz rreth jush që kujdesen dhe janë pranë jush kur të keni nevojë për ta.
Parashikimet në dashuri:Në dashuri ju që jeni vetëm, do t’ju jepet mundësia të përjetoni dashurinë e vërtetë në fytyrën e një personi i cili do t’ju afrohet menjëherë. Përdorni mirë këtë kohë të mrekullueshme, mos humbisni asnjë shans, mbani sytë hapur, ndërkohë suksesi juaj në dashuri është i sigurt.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj, gjërat duket se shkojnë mirë, ju merrni punën tuaj me aftësi dhe jeni plot me gëzim dhe kreativitet. Sigurisht, kjo është e vërtetë për kolegët dhe ju bën një anëtar të grupit.Përfitoni nga ky moment dhe mbi të gjitha përpiquni të promovoni projekte që janë afër interesave dhe qëllimeve tuaja dhe është shumë e lehtë për ju t’i bindni kolegët tuaj me idetë tuaja. Në financat, përpiquni të vazhdoni, të lëvizni vazhdimisht dhe të organizoni dhe së shpejti do të mbuloni të gjitha detyrimet tuaja.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads