Futboll, Sport

Shikojeni si e gjuajnë tifozët e Arsenalit me shishe yllin e Tottenhamit

Shikojeni si e gjuajnë tifozët e Arsenalit me shishe yllin e Tottenhamit

Ylli anglez i Tottenhamit, Dele Alli, u godit në kokë me një shishe në minutën e 73-të të ndeshjes çerekfinale të EFL Cup kundër Arsenalit. Tifozëve që e gjuajtën, ai iu përgjigj duke ia treguar me gishta rezultatin e ndeshjes.

Alli e asistoi golin e parë të Tottenhamit në ndeshjen e zhvilluar dje dhe arriti t’i ndihmojë skuadrës së tij ta sigurojë një fitore me rezultat 2-0, duke e shënuar golin e dytë në minutën e 59-të.

Incidenti erdhi pasi disa ditë pasi një banane ishte hedhur në fushë kur Pierre-Emerick Aubameyang kishte arritur ta shënojë një penallti në fitoren me rezultat 4-2 të Arsenalit kundër Tottenhamit në Premierligë.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads