Ballina Lajme Botë Shihni videon: Presidenti i Venezuelës i shpëton atentatit

Shihni videon: Presidenti i Venezuelës i shpëton atentatit

286
0
SHPËRNDAJE

Një atentat ka ndodhur ditën e sotme në Karakas ndaj presidentit venezuelian Nicolas Maduro.

Ngjarja ndodhi teksa ai po mbante një fjalim të drejtpërdrejtë në televizionin kombëtar të vendit.

Sulmi erdhi nga qielli ku dronë të pajisur me armë lëshuan breshëritë e tyre drejt turmës presidenciale. Maduro ndodhej i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe përfaqësues të administratës.

Autoritetet bëjnë me dije se nuk pati të lënduar dhe se presidenti nuk është prekur nga atentati.

Ngjarja vjen si pasojë e krizës së zgjatur ekonomike në shtetin amerikano-jugor dhe pakënaqësive gjatë qeverisjes së Maduros.

Vetëm muajin e fundit më shumë se 100 persona janë vrarë në protestat anti-qeveritare në Venezuelë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments