Jetë

SERUMI BIO per lekure si BEBE, ja si ta pergatisni ne 2 munta…

Pershendetje vajza! Do ju tregoj nje SERUM mahnites per fytyren dhe rrathet e syve.

Nevojiten:

  • 1 luge xhel aloe vera, 2 luge vaj argani I paster 100%, 2/3 pika vaj esencjal trendafili, 3 pika vitamine E , nje vaso te vogel qelqi ne ngjyre te erret

✅Marim 1 luge te xhelit te qethes se aloe vera ose 1 luge xheli aloe tè gatshem I shtojme dhe perberesit e tjere dhe i perziejme mire qe te behet nje mase omogjene.

 

Serumi duhet mbajtur ne nje kavanoz te erret dhe ne kete menyre rron deri ne 2 muaj. ✅ rezultati Nje fytyre te bute si BEBE, e hidratuar etj. Plus ky serum eshte kundra rrudhave, pucrave, akne, shenjave ne fytyre.

Gjithashtu ndihmon edhe ne eliminimin e shenjave qe na kane ngelur kur jemi vrare ne ndonje vend ose nga nje operacjon etj etj. Me pak fjale eshte nje mrekulli e vogel e ber me duart tona.

Pervec gjith ketureve benefiteve ka dhe nje arome qe te kenaq qe do ju mbesi ne fytyre gjithe diten.

✅Aplikohet me fytyre te paster I bejme masazh fytyres butesisht dhe e mbajme gjithe naten. Ne mengjes e lajme fytyren me uje te fresket

Ps ( une e kam perdor edhe gjate dites Baze para tualetit pasi me pelqen shume aroma dhe qe me le nje lekure shume te bute)

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads