Home Lajme Sërish për Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si...

Sërish për Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë

49
0
SHARE

Tjeter reagim ka ardhur nga presidenti Ilir Meta ne lidhje me propozimin e kryeministrit Rama per Gent Cakajn nga Kosova, ne krye te Ministrise se Jashtme. Meta e ka refuzuar dekretimin e tij me nje sere argumentesh ligjore, ndersa menjehere nisi nje perplasje e hapur mes tij dhe kryeministrit Edi Rama.

Me poshte postimi i fundit i Presidentit Ilir Meta per Genti Cakajn, dhe argumentet se perse sipas Metes, ne nje institucion te peshes se rende, sic eshte ministria e Jashtme, duhet nje personalitet me pervoje dhe pjekuri politike.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of