Receta Gatimi, Sallata

Sallatë pule me sos curry

Sallatë pule me sos curry

Perbersit:

500 gr mish gjoks pule
500 gr perime të ziera
2 vezë të ziera
100 gr krem djathe
2 lugë supe majonez
2 lugë supe mustardë
1 lugë sos curry
kripë
Biber i zi
majdanoz.

Pergatitja:
Zieni pulën në të kripur, po ashtu edhe perimet në një tenxhere tjetër.
Perimet e ziera kulloni mirë, marrim një enë dhe e shtojmë mishin të cilin e ndajmë në fije- fije.
i shtojmë perimet, vezët e ziera të kaluar nëerende, shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë duke i përzier mirë.
Sallatën e fituar mund ta shërbeni me bukë në formë tost, sandviçi etj.

Ju bëftë mirë!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads