Ballina Receta Gatimi Sallatë Frutash me Vanilje

Sallatë Frutash me Vanilje

436
0
SHPËRNDAJE

Përbërësit:
l mollë e prerë në copa të vogla
l banane, e prerë në feta të vogla
l mandarinë të ndarë në thela
3 lugë gjelle kos
1/2 lugë kafeje pluhur vanilje ose l lugë kafeje ëmbëlsirë vanilje.

Përgatitja:
Në një tas hidhni të gjitha frutat. Përziejini mirë së bashku me kosin dhe vaniljen në një filxhan dhe hidheni këtë masë mbi frutat. Përziejeni sërish dhe lëreni sallatën në frigorifer për 15 min para se ta shërbeni.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments