Ballina, Botë, Lajme

Rrëzohet një aeroplan ushtarak serb

Një aeroplan ushtarak u rrëzua pranë Kovaçicës në Serbi, me ç’rast piloti ka humbur jetën dhe tjetri është plagosur.

Një nga aeroplanët luftarakë “Super Galeb G-4”, gjatë katapultimit, një pilot i Qendrës për testime fluturuese ka vdekur, ndërsa piloti i dytë u plagos, njoftoi Ministria e Mbrojtjes së Serbisë.

Personi i plagosur është dërguar për trajtim në Akademinë Ushtarake Mjekësore.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads