ShowBiz, Yjet

Rita Ora shkëlqen duke performuar tri këngë në Brit Awards

Rita Ora ka shkëlqyer në festivalin kryesor të muzikës në Britani të Madhe.

Këngëtarja shqiptare ka pasur një paraqitje të mirë në Brit Awards pas asaj të mbajtur disa ditë më parë në Kosovë.

Fillimisht bukuroshja jonë ka nisur performancën me këngën “Your Song” dhe më pas solli hitin “Anywhere”.

Gjithashtu ajo e ka kënduar së bashku me këngëtarin tjetër Liam Payne, këngën e sjell javë më parë “Four You”.

Ky i fundit është kolonë zanore e filmit të mirënjohur “Fifty Shades Freed”, premiera e të cilit është dhënë më 14 shkurt, në ditën e të dashuruarve Shën Valentin.

Vlen të theksohet se tashmë këngëtarja tjetër shqiptare, Dua Lipa ka fituar dy çmime – “Këngëtarja më e mirë femër britanike” dhe “Artistja e re më e mirë e vitit”.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads