Home Receta Gatimi Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e...

Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj

3075
0
SHARE

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në mëlçi

Ushqehuni shëndetshëm, hidhni ushqimet e dëmshme nga menyja

Ajo që ju ndihmon është ky lëng natyral që ofron dobi të shumta për shëndetin tuaj: Pastron gjakun përtërinë tretjen. E forcon sistemin imun, detokson trupin, parandalon inflamacionet dhe infeksionet ndikon kundër kancerit, vepron si antioksidues, përmirëson metabolizmin, ul nivelin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak, ndikon mirë në lëkurë. Përbërësit e nevojshëm: 2 limonë; 1 trangull

Një grusht majdanoz; 200 ml ujë. Përgatitja dhe mënyra e konsumimit: Përbërësit i aplikoni në blender derisa të fitoni një lëng. Këtë lëng ta konsumoni për një muaj, nga një gotë, 1-2 herë në ditë. Më pas bëni pauzë prej dy javë, pastaj mund ta përsëritni

 

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of