Futboll, Sport

Reali frikësohet për Asension

Chelsea është duke insistuar për Marco Asensio.

Marco Asensio është një ndër talentet më premtues në Spanjë dhe në botë, por nuk po gjen shumë hapësira te Real Madridi.

Sipas Don Balon, Los Blancos janë të shqetësuar nga interesimi i vazhdueshëm nga Chelsea për 22 vjeçarin.

“Blutë e Londrës” e kanë seriozisht për anësorin spanjoll dhe Alvaro Morata është ai që po i shtyn drejtuesit e Chelseat që ta transferojnë Asension.

Asensio ka bërë 44 paraqitje këtë edicion në të gjitha garat me Los Blancos, duke shënuar 10 gola

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads