Home Futboll Reali e godet rëndë Ronaldon pas largimit për Juventusin

Reali e godet rëndë Ronaldon pas largimit për Juventusin

919
0
SHARE

Edhe zyrtarisht Cristiano Ronaldo është lojtar i Juventusit.

Përmes një njoftimi në sajtin zyrtar, Real Madridi ka bërë të ditur se është arritur marrëveshja me Juventusin për Cristiano Ronaldon.

Në fakt, Madridi është distancuar nga gjithçka, duke thënë se lojtari i largua me dëshirë, e jo sepse klubi dëshiroi ta shesë.

“Real Madrid C. F. njofton se, sipas vullnetit dhe kërkesës së shprehur nga lojtari Cristiano Ronaldo, ka rënë dakord për transferimin e tij në Juventus F.C.”, shkruan klubi në faqen zyrtare. /Insporti.com/

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of