Uncategorized

Puna, paratë dhe dashuria/ Ja si do të jetë kjo javë për ju, 17-23 Dhjetor

DASHI

Parashikimet në dashuri: Do të keni disa probleme të vogla në punën tuaj, të cilat do të ndodhin kryesisht për shkak të sjelljes tuaj ndaj partnerit. Mos ndoshta e keni lënë pas dore atë? Mos keni mbajtur distancë që e ka bërë lidhjen tuaj më të ftohtë? Mendoni pa egoizëm. Nëse jeni vetëm, njohje të reja po vijnë, por duan një kriter të mirë. Mos u tërhiqni nga entuziazmi.

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj duhet të keni mendjen se asgjë nuk duhet të lihet në fat të tij! Programoni sa më mirë të mundeni dhe veproni në mënyrë të suksesshme me detyrimet tuaja. Nuk është java e duhur që të bëni shumë gjëra së bashku, prandaj sigurohuni që të plotësoni pak dhe saktë, në vend që të shkoni sa majtas sa djathtas dhe të lënë për të pamundurën! Në financat ekziston një dobësi e përkohshme që kërkon menaxhim inteligjent.

DEMI

Të përgjithshmet: Mendja juaj është plot me shqetësime dhe mërzitje. Kriza juaj duket se ndikohet nga kjo situatë, prandaj nuk po kryeni vendimet e duhura në lidhje me njerëzit që ju rrethojnë.Kushtoni më shumë vëmendje dhe sigurohuni që të mos gjykoni në mënyrë të gabuar çfarë ju intereson. Gjeni kohën për rregullimin e mendimeve tuaja. Së shpejti do arrini të vinirregull përsëri!

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja gjërat do të shkojnë mirë dhe Merkuri do t’ju favorizoj nga Virgjëresha Komunikimi në marrëdhëniet tuaja do të jetë në nivele shumë të mira. Biseda me bashkëshortin tuaj do të monopolizojë kohën tuaj të përbashkët, pasi disa ngjarje apo situata të rëndësishme kërkojnë zgjidhje. Nëse jeni ende i vetëm dhe pa angazhime, ju mund të gëzoni edhe për pak, si dhe gjërat duket se po ndryshojnë shpejt

Parashikimet profesionale: Në punë, gjërat shkojnë me të vërtetë mirë dhe duket  se në një mënyrë ose në një mënyrë tjetër do të arrini qëllimet tuaja. Përmes kësaj arrini të tregoni shumë dhe për ata që janë përreth jush, sidomos për eprorët tuaj. Financat tuaja po rriten, prandaj bëni planin tuaj dhe ndiqeni me nder nëse doni të mbushnifondin tuaj!

BINJAKËT

Të përgjithshmet: Kjo javë ju shtyn të përqendroheni më shumë tek vetja. Bëni një dialog me veten dhe sigurohuni që të tregoni pjekuri dhe sinqeritet. Mënyra se si përballoni veten me nevojat tuaja është mënyra se si njerëzit tuaj më në fund po përballen me ju. Tani që Merkuri shkon tek Virgjëresha dhe ju favorizon deri në 22, pasi përmirëson intuitën tuaj, ndjeni më shumë nga nevojat tuaja të brendshme dhe do arrini të gjeni rrugëdalje.

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjat tuaja do të ketë disa biseda që do t’ju shqetësojnë. Partneri juaj mban një qëndrim kritik ndaj jush dhe kjo ju bën të ndiheni se duhet të hyni në mbrojtje. Mos u dorëzoni dhe përpiquni ta menaxhoni situatën me durim.

Parashikimet profesionale: Në punë zhvillimet janë të mrekullueshme, megjithëse presioni juaj është intensiv. Mundohuni të shmangni gjëra të cilat nuk kanë të bëjnë me ju sepse ndoshta telashe do gjeni,se sa të drejtën tuaj. Në aspektin financiar, gjithashtu bëheni nervoz, sepse nuk ju lejohet të bëni blerjet ose investimet që keni në mendje.Pak durim akoma …

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Gjërat duket se funksionojnë normalisht kohët e fundit, gjë që është rezultat i përpjekjeve tuaja. Me këtë mjedis dhe me kushtet që ekzistojnë, mund të lëvizni mjaft konstruktiv për të arritur ambiciet tuaja. Pra, mos u ndalni. Merrni iniciativën dhe lëvizni të sinqertë me palët e treta.

Parashikimet në dashuri: Ndjenjat tuaja po përmirësohen gradualisht. Problemet duket se gjejnë ngadalëzgjidhje dhe kjo është një barrë që largohen nga ju, por edhe nga marrëdhënia juaj. Stabiliteti dhe qetësia janë karakteristika që vijnë për t’u zgjidhur në marrëdhënie. Ju që jeni ende në kërkim të emocioneve, momenti që do të sjellë ndryshime të këndshme po afrohet.

Parashikimet profesionale: Në punë jeni në një pikë ku arrini më në fund të zgjidhni pengesat dhe t’i arrini ato me sukses, kështu që mund të shkoni një hap më tej. Progresi është fjala që e karakterizon këtë periudhë, kështu që përdoreni çdo moment në këtë drejtim. Në financat tuaja jeni të kujdesshëm dhe bëni mirë, por nuk duhet të jeni kaq shqetësues. Lëvizje të kujdesshme nevojiten dhe nuk ka asgjë për t’ju trembur.

LUANI

Të përgjithshmet: E kaluara ju ka mësuar shumë. Frika që keni tani nuk ka arsye të ekzistojë dhe e dini mirë. Kjo javë është më pozitive dhe optimiste, duke i parë gjërat në ngjyra të gjalla. Gjendja e mirë do t’ju ndihmojë të dilni në vështirësi dhe të arrini ato që dëshironi.

Parashikimet në dashuri: Sentimentalisht kjo javë mund të shkojë shumë mirë. Ka një tendencë për të lëvizur në këtë fushë, kështu që sugjerohet që të bëni një udhëtim të shkurtër diku afër ose të bëni një shëtitje. Do mundeni të shihni gjërat me një vështrim tjetër që do t’ju sjellë më afër gjysmës tjetër. Nëse jeni vetëm, në një udhëtim ose ekskursion do të keni një takim shumë interesant.

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj këto ditë duhet t’i kushtoni vëmendje, sepse disa bashkëpunime aq tunduesesa mund të jenë, ndoshta nuk janë ato që duken. Kini mendjen dhe ndjenjën udhëheqëse pasi do t’ju ndihmojë të shmangni kurthet. Financat tuaja janë në një nivel relativisht të mirë, kështu që vazhdoni përpjekjet për një rimëkëmbje të plotë.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet Me psikologji dhe humor të mirë, çfarë tjetër kërkoni? Sigurohuni që të gjeni kohën e nevojshme për të pushuar dhe të shihni se kjo javë do të jetë një nga më të mirat! Flisni me veten tuaj dhe tregoni forcë në nevojat tuaja. Çfarë do të thotë kjo? Mos u fshihni nga “dëshirat tuaja”, sepse në një moment ata do të zgjohen dhe pastaj nuk do të keni vend për t’u fshehur. Pra, ndaloni të dëshironi vetëm “dëshirat”!

Parashikimet në dashuri Me ndjenjat ka një problem, pasi qëndrimi i partnerit tuaj ka ndryshuar, dhe kjo ju bën të mendoni. Në vend që të largoheni, përpiquni që t’i afroheni atij dhe bisedoni me të me mirëkuptim dhe interes. Kjo do të sjellë një ekuilibër relativ. Në rast se kërkoni një shok, kjo ditë nuk është ideale për njohje të reja. Kufizoni veten në grupe miqësore.

Parashikimet profesionale Në punë lëvizin kontekste të pritura, ndërkohë nuk do mungojnë dhe disa detyrime jashtë programit. Lëvizni me mençuri dhe mos shtyni asgjë që rezulton. Lëvizjet e shpejta do t’ju nxjerrin nga lodhja pak më vonë. Në ekonomi zgjidhni gjërat e pritshme që tashme ju shtyjnë fort.

PESHORJA

Të përgjithshmet Presioni, nxitimi, punët, obligimet …! Dhe nuk kanë fund për të gjitha ato që duhet të bëni dhe të duroni. Ju keni arritur kufijtë tuaj me shumë situata dhe persona. Pra, këtë javë duhet vetëm të bëni një pushim dhe të bëni pushimin e duhur! Edhe pse tingëllon bukur është e vetmja zgjidhje. Mos shkoni këto ditë të bëni pazar,lini ndonjë takim për njeherë tjetër ose diçka tjetër që mund të presë.

Parashikimet në dashuri Në ndjenjat bashkëshorti juaj do të kërkojë vëmendjen tuaj dhe me të drejtë siç duket. Sigurohuni që të tregoni mirëkuptim dhe të mos jeni në një pozicion mbrojtës, duke pasur ndjenja të nënkuptuara. Tregoni dashurinë tuaj dhe sigurohuni që klima është më e ngrohtë. Nëse jeni vetëm, këtë javë keni nevojë për durim që të afroheni me një person që ju intereson.

Parashikimet profesionale Pritjet dhe aspiratat ju absorbojnë në mënyrë profesionale dhe ju bëjnë të punoni shumë. Mos e neglizhoni jetën tuaj personale. Sigurohuni që të mbani ekuilibrin tuaj dhe vetëm atëhere mund të arrini të shihni rezultatet pozitive dhe punën. Mjetet tuaja janë mjaft të shqetësuara për mospërputhje. Sigurohuni të jeni “në rregull” me programimin tuaj.

AKREPI

Të përgjithshmet Kjo javë mund të mos jetë më e mira për ju. Por kjo nuk do të thotë që duhet të zhgënjeheni. Përkundrazi, mbani distancat tuaja dhe merrni kohë për të menduar. Shmangni përfshirjen në situata të palëve të treta dhe mosshpenzoni  energjinë në situata që nuk janë urgjente. Disa mendime sot janë të qarta dhe ju ndihmojnë të shihni të vërtetën.

Parashikimet në dashuri Sentimentalisht është një kohë e mirë për të shfaqur fytyrën tuaj romantike. Jepini kohë marrëdhënies tuaj, duke e ringjallur atë. Afrohuni partnerit tuaj me interes dhe dashuri. Nëse jeni vetëm përsëri, pasiguria vjen nga loja dhe jeni të vendosur të shkoni më tej. E kaluara nuk ka vend në jetën tuaj.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj ka ende një rrugë që duhet të mbuloni për të arritur nivelin që dëshironi. Por  dini që keni aftësinë për ta bërë atë, prandaj besoni dhe jepni më të mirën tuaj. Nëse financat tuaja ju lodhin, duhet të jeni më të kujdesshëm. Periudha është e vështirë, prandaj qëndroni i matur dhe kurseni si një “milingonë”!

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Ndjeshmëria dhe pasiguria ju karakterizojnë këtë javë. Rezultati është që të përqendroheni te vetja dhe të përjashtoni njerëzit tuaj të dashur. Mos qëndroni në këtë qëndrim sepse nuk keni nevojë të përfitoni nga diçka thelbësore për të. Jepni hapësirë njerëzve tuaj pasi  komunikimi me ta do t’ju shpengojë.

Parashikimet në dashuri Në ndjenjat deri në 22 të muajit që Merkuri do të shkojë tek Virgjëresha, periudha përfshin komunikimin dhe sqarimin. Mos u habitni nëse partneri juaj hap bisedën dhe përpiqet të ndajë me ju çështjet që e shqetësojnë. Nëse jeni vetëm, një përfundim shumë interesant do të dalë nga një bisedë, ose mund të zbulohen ndjenja të fshehta.

Parashikimet profesionale: Ka ardhur koha për ju që të ndërmerrni veprim në profesion dhe të bëni gjithçka që të nxirrni nga sipërfaqja aftësitë dhe talentet tuaja. Me këtë qëndrim do të bëni shumë, jo vetëm për shkak të veprimeve tuaja, por edhe për ndihmën që do të merrni nga eprorët, të cilët do t’ju vlerësojnë si duhet. Financat kalojnë vështirësi, por nuk ka vend për t’u përulur.

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Sigurohuni të jeni më aktivë ndaj jetës, veçanërisht në çështjet që janë të rëndësishme dhe do t’ju ndihmojnë për të kontrolluar fatin tuaj. Bëni planet tuaja dhe sigurohuni që të përcaktoni zgjedhjet tuaja pa u prekur përgjithmonë nga ata rreth jush. Logjika do t’ju ndihmojë të lëvizni mirë dhe të shmangni nxitimin.

Parashikimet në dashuri: Sentimentalisht duket se ka një të ardhme të përbashkët me partnerin tuaj. Sot mund të flisni hapur për të gjithë këto dhe reagimi i partnerit tuaj do të gjykojë vendimet tuaja. Çfarëdo qoftë ajo është një kohë e mirë për të marrë vendime kyçe. Nëse jeni beqarë prisni lajme të këndshme nga personi që ju intereson.

Parashikimet profesionale: Në punë, do të keni mundësi të evoluoni nëse arrini të shfrytëzoni maksimumin enjohjeve dhe mund të keni ndikim të rëndësishëm në planet tuaja. Ekonomia ka tendencë të përmirësohet, prandaj mos pushoni dhe punoni!

UJORI

Të përgjithshmet: Kjo javë ju gjen në një gjendje shpirtërore, gati për të ndryshuar faktet e jetës tuaj dhe për të marrë çdo gjë në duart tuaja. Çfarëdo që ju dëmton duket se keni nevojë ta ndryshoni atë dhe universi ju thotë: “Shumë mire do bëni!” Vendosni qëllimet tuaja dhe mos kini frikë t’i ndiqni ato!

Parashikimet në dashuri: Sentimentalisht klima në marrëdhënien tuaj është shumë e nxehtë dhe dashuria reciproke është e dukshme. Bisedat tuaja me partnerin tuaj kanë të bëjnë me planet tuaja të ardhshme, prandaj mos kaloni me indiferenc ato që kanë për t’ju thënë. Nëse i përkisni beqarëve të zodiakut, atmosfera është e elektrizuar dhe sigurisht do t’u jepet mundësia për flirt.Shijojeni!

Parashikimet profesionale: Në punë, duhet të jeni pajtues dhe mos tregoni insistimin tuaj në gjithçka. Pranoni disa situata dhe mbani mend se ndryshimet që doni do të vijnë ngadalë. Asgjë nuk do të ndryshojë nga një ditë në tjetrën. Sa i përket menaxhimit të financave tuaja, nëse nuk arrini të rritni të ardhurat tuaja,  kufizoni shpenzimet tuaja.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Dukuni ipërgatitur për ngjarjet që do ju ndjekin këtë javë. Konfliktet dhe rrëfimet do t’ju lënë me gojë hapur dhe do t’ju bëjnë të ndiheni të mërzitur. Sidoqoftë, kjo është një mundësi e mirë për të sqaruar disa situata dhe për të ndaluar konfuzionin. Vetëm atëherë do të mundni të bëni hapa të qëndrueshëm para.

Parashikimet në dashuri: Në jetën tuaj emocionale, nevoja juaj për të ndryshuar të dhënat tuaja është plotësisht e justifikuar! Nëse jeni në një marrëdhënie osejo, ajo që po përjetoni nuk është saktësisht ajo për të cilën po synoni. Kufijtë e përmirësimit janë të mëdha, prandaj mos u ndalni. Sidomos nëse jeni vetëm, me dinamizmin që ju karakterizon, mund të kërkoni ato që keni ëndërruar!

Parashikimet profesionale: Në profesion duket se gjërat po shkojnë mirë, prandaj mos u shqetësoni aq shumë. Zhvillimet nuk janë veçanërisht interesante këtë javë për shenjën tuaj, prandaj mos shpenzoni më shumë nga ç’është nevoja. Në financat, kjo periudhë nuk ju ndihmon të merrni vendime, kështu që duhet t’i shmangni.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads