Home Lajme Profil/“Profesori” i ISIS nga Elbasani që ngriti në këmbë Italinë

Profil/“Profesori” i ISIS nga Elbasani që ngriti në këmbë Italinë

79
0
SHARE

“Bledar Ibrahimi ishte një djalë i ri vetëm njëzet vjeç që erdhi nga Shqipëria dhe përfundoi pothuajse rastësisht në Pozzo d’Adda, një qytet me gjashtë mijë banorë në kufi me krahinën e Bergamas”.

Kështu e nis shkimin e saj prestigjiozja italiane “Corriere Della Sera” e cila ka publikuar detaje mbi jetën e 28-vjeçarit Bledar Ibrahimi, i arrestuar një ditë më parë në Elbasan dhe i dëbuar nga Italia në 3 mars të 2016 me akuzën e përkrahjes së propagandës terroriste të Shtetit Islamik ISIS.

 

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of