Ballina, Kosovë, Lajme

Problemet me energjinë elektrike e çojnë kryeministrin në KEK

Vizita e Haradinajt në KEK vjen në kohën kur Kosova ka pasë probleme të theksuara në sektorin e energjisë.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sot në orën 9:00 do të zhvillojë një vizitë punë në Korporatën Energjetike të Kosovës. Kjo vizitë e Haradinajt në KEK vjen në kohën kur Kosova ka pasë probleme të theksuara në sektorin e energjisë.

Shefi i Qeverisë ditë më parë ka zhvilluar një takim pune me përfaqësuesit e KEK-ut, KEDS-it, ZRRE-së dhe KOSTT-it, ku ka kërkuar zgjidhje të menjëhershme që të sigurohet stabilitet në furnizim me energji elektrike.

Haradinaj ka qenë shumë kritik ndaj reduktimeve të energjisë elektrike duke thënë se ato janë të papranueshme dhe nuk do të tolerohen, sidomos tani gjatë periudhës së dimrit.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads