Ballina Ballina Presidenti i BE-së në Zyrën e Thaçit, pas pak konferenca për media

Presidenti i BE-së në Zyrën e Thaçit, pas pak konferenca për media

306
0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka arritur në Prishtinë dhe tani ai është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi

Takimi do të jetë i mbyllur për media, ku më pas adresimi do të ndodhë në hollin e Kuvendit.

Donald Tusk nuk pritet të takojë ndonjë lider tjetër pos Thaçit.

Qëllimi kryesor i vizitës së Tusk në Kosovë është përgatitja për Samitin BE – Ballkan Perëndimor në Sofje më 17 maj.

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor pritet të mbahet më 17 maj në Sofje.

Ndryshe, Tusk ka nisur turin e tij në Ballkan nga dita e martë, ku së pari vizitojë Shqipërinë, ndërsa gjatë ditës së djeshme qëndroi në Beograd.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments