Botë, Sport

Pogba mezi mbajti lotët pas zëvendësimit ndaj Newcastles, Mourinho tregon pse e largoi

Paul Pogba u zëvendësua edhe një herë nga Jose Mourinho, këtë herë në ndeshjen ndaj Newcastle në stadiumin St James’ Park.

24-vjeçari i cili nuk tregoi diçka nga aftësitë e tij u zëvendësua në minutën e 66-të dhe në vend të tij u fut veterani Michael Carrick.

Francezi u ul në bankën rezervë dhe fytyra e tij thoshte gjithçka për atë në të cilën ai po kalon, dukej se mezi mbante lotët nga inati dhe dëshpërimi.

E gjitha kjo në fund u komentua nga tifozët në rrjetet sociale, një pjesë e tyre e përkrahnin vendimin e Special Ones për ta zëvendësuar pasi Pogba nuk po tregon asgjë në fushë në ndeshjet e fundit. Por, pjesa e tjetër mendonin se ai duhet të qëndrojë në fushë pasi atij i duhet vetëm pak për të ndryshuar rrjedhën e takimit.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-0 në të mirë të Newcastles dhe tani Man Utd është 16 pikë nga Manchester City që renditet në vendin e parë.

Në fund të ndeshjes zëvendësimi i Pogbas u shpjegua nga Mourinho, që në fillim u dyshua se lojtari u lëndua, por që kjo u hodh poshtë pastaj nga portugezi.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads