Lajme, Shqipëri

Plani B i Ramës nëse studentët nuk ndalen: Do e kap edhe protestën e tyr

“Do ta kap edhe protestën e studentëve, siç kam kapur gjithë të tjerat”. Kjo është deklarata e fortë që u bë nga kryeministri Edi Rama gjatë konferencës që erdhi pasi qeveria mori disa vendime të rëndësishme për studentët.

“Plani im është shumë i qartë, unë do të udhëheq protestën e studentëve. Mund të qeshni, por do të shikoni që shumë shpejt do të kap protestën siç kam kapur gjithë të tjerat. Studentët kanë kërkuar disa gjëra të arsyeshme por reforma do të shkojë shumë më thellë

Kemi një bazë që është ligji i arsimit të lartë. Por kemi nevojë për ata zbatuar”, u shpreh kreu i qeverisë pasi u pyet nga gazetarja në konferencë se a do të ketë një plan B qeveria, nëse studentët nuk tërhiqen dhe i rifillojnë protestat edhe në muajin janar, ashtu siç kanë paralajmëruar.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads