Ballina, Kosovë, Lajme

Pishman! Nuk ka protestë te rrethi për flamurin

Sipas GazetaMetro ka dështuar protesta e paralajmëruar se do të mbahet sot e që bëhej për të kundërshtuar heqjen e flamurit kombëtar dhe vënien e atij shtetëror.

Protesta ishte paraparë të mbahej në orën 13:00, por aty nuk është parë të lëvizë askush, shkruan gazetametro.net.

Gjithë ky reagim erdhi pasi dje në orët e mbrëmjes u largua flamuri kombëtar që po qëndronte tek rrethi afër spitalit dhe në vend të tij u vendos ai i shtetit të Kosovës.

Ndryshe, për flamurin pati mjaft debat, ku disa kundërshtonin heqjen e atij kombëtar e disa kërkonin vendosjen e atij shtetëror.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads