Home Receta Gatimi Pija natyrale kunder barkut te fryer dhe çlirimin e gazrave. Do të...

Pija natyrale kunder barkut te fryer dhe çlirimin e gazrave. Do të shpëtoni njëherë e mirë!

205
0
SHARE

Fryrja e barkut dhe gazrat janë dy nga problemet që dëgjojmë më shpesh gjatë gjithë kohës. Sipas mjekëve, ka disa ushqime dhe erëza që nxisin prodhimin e gazrave, si përshembull lakra.

Nga ana tjetër ekzistojnë medikamente për trajtimin kronik të fryrjes së barkut dhe çlirimin e gazrave

Por në vend të medikamenteve, ne do t’ju tregojmë recetën e një smoothie që ndihmon kundër fryrjes së barkut dhe çlirimit të gazrave

PËRBËRËSIT:

1 filxhan çaj kamomili
disa luleshtrydhe
disa copa të prera anasi
jogurt me vanilje

1 lugë gjelle mjaltë
disa kuba akulli

PËRGATITJA:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini derisa të formohet smoothie

 

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of